Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: iPhone Özel Microsoft Sprinkles Kamera Uygulaması

iOS dünyasında uygulamalar iTunes marketi üzerinden alınıyor ve inanılmaz sayıda seçenek var. Kamera uygulamaları ilgi çeken bir kategoriyi temsil ediyor. Bu alana eklenen en yeni seçenekse Microsoft imzalı Sprinkles oldu.

Ahead of Apple's Clips app, Microsoft launches AI powered ...

iOS: iPhone Özel Microsoft Sprinkles Kamera Uygulaması

iOS kullanıcılarını Microsoft dünyasına yakınlaştırmak isteyen firmanın yeni ücretsiz uygulaması genel hatlarıyla Snapchat severleri kendisine çekmek istiyor. Buna uygun olacak biçimde mesaj yazma, etiket ekleme ve emoji’lerle doldurma gibi özellikler karşımıza çıkıyor.

Bir zamanlar fotoğraf çekmek sadece basıp çekmekten ibaretti. Sözü söyleyen anıda gizli olan anlamdı ama artık filtrelerle iyileştirme, anlamayanlara metinle anlatma gibi çeşit çeşit eklentiler ve iyileştirmeler söz konusu. Sprinkles uygulaması, Snapchat ile gelen benzer özellikleri içeriyor. Peki daha fazlası var mı?

screenshot.1491496117

Elbette var! Microsoft’un geliştirdiği makine esaslı öğrenme yeterliliklerini içeriyor. Bu sayede fotoğrafta yer alan içeriğe bakarak anladıktan sonra buna uygun boyutlandırma, etiketi doğru yere yerleştirme, yaşı otomatik olarak tahmin etme, hangi ünlüye benzediğini söyleme gibi artılar sunabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Gerçi bu özelliklerden bazıları zaten vardı ve www.how-old.net sitesine girenler fotoğraflarını gönderip yaş tahmini alabiliyordu, celebslike.me sitesine girenler benzer ünlüleri sorabiliyordu. Ancak gerçekte bu özelliklerin kamera uygulamasına dahil edilmesi daha kullanışlı olmuş.

Belirli Yaş Kitlesine Göre

Sprinkles uygulaması biraz tuhaf kaçsa da belirli yaştan kullanıcıların ilgisini çekebilir. Kendini daha iyi göstermek, farklı fotoğraflar elde etmek için bir şeyler ekleme gereksinimi duyan gençler beğenebilir. İşte bu nedenden ötürü eklemeleri işaret eden Sprinkles adı verilmiş olmalı! Deneyenlerin yorumlarını bekliyoruz…