Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8: Ekran Görüntüsü Almak

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus akıllı telefonda ekran görüntüsü almak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Yılın en çok beklenen akıllı telefonlarından ikisi Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri olan Galaxy S8 ve S8 Plus idi. Cihazların resmi duyurusu gerçekleştirildi ve ön siparişler alınmaya başlandı. Akıllı telefon tutkunları birkaç hafta içerisinde yeni ürünlerine kavuşabilecek. Samsung Galaxy S8 ve ağabeyi S8 Plus’ta firmanın cihazlarında görmeye alıştığımız fiziksel ana ekran butonu yer almıyor. Bunun yerine akıllı bir titreşim motoruyla taptic basıncı simule eden bir ekran butonu bizlerle. Samsung Galaxy akıllı telefon modellerinde ekran görüntüsü almak için normalde ana ekran ve güç butonuna aynı anda basmak ve kısa bir süre için basılı tutmak yeterli oluyordu. Yeni Galaxy S8’de ise buton değiştiği için doğal olarak ekran görüntüsü alma yönteminde de farklılık söz konusu. Dilerseniz Samsung Galaxy S8‘de ekran görüntüsü almak için ne yapmanız gerektiğine değinelim.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları

Samsung Galaxy S8: Ekran Görüntüsü Almak

Samsung Galaxy S8 Ekran Görüntüsü Almak 1

Galaxy S8 ve S8 Plus’ta ekran görüntüsü alma işlemi için cihazın sağ tarafında yer alan güç / kilit butonu ile sol kısmında yer alan ses azaltma butonuna aynı anda basmak ve bir saniye için basılı tutmak gerekiyor. Ekranda alışılageldik flaş efekti beliriyor ve alınan görüntünün ön izlemesi karşınıza çıkıyor.

Samsung Galaxy S8 Ekran Görüntüsü Almak 2

Ekranda kullanışlı seçenekler mevcut. Uzun bir web sitesi ya da listenin ekran görüntüsü alıyorsanız Scroll capture seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Görüntüde vurgulamak ya da işaret etmek istediğiniz alanlar için Draw seçeneği mevcut. Ekran görüntüsünü kırpmak istiyorsanız Crop seçeneğinden yararlanabiliyorsunuz. Tabii çeşitli uygulamalarla paylaşım olanağı sunan Share seçeneği de bizlerle.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?