Kategoriler
Rehberler

Android: DTS ve AC3 Ses İçeren Videoları Oynatmak

Android‘li akıllı telefonlarda DTS ve AC3 Ses İçeren Videoları Oynatmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Akıllı telefon kullanıcıları Android işletim sistemli cihazlarında DTS ve AC3 ses içeren videoları ve içerikleri izlemek için genellikle ünlü MX Player uygulamasını kullanıyordu. MX Player Android’de hemen her türlü video ve ses dosya tipini yürütebilen başarılı bir medya oynatıcısı. 3GP, MP4, AVI, MKV dosyalarını akıcı ve sorunsuz şekilde açabiliyor. Uygulama esasında DTS ve AC3 ses içeren medya dosyalarını da destekliyordu fakat bir süre önce yayınlanan güncellemeyle DTS & DOLBY ses kodeki uygulamadan çıkarıldı. Elinizdeki mevcut DTS / DTSHD / AC3 / EAC3 / MLP ses içerikli videoları MX Player’la oynatmak için ele aldığımız aşamaları izlemeniz yeterli olacaktır.

Android: DTS ve AC3 Ses İçeren Videoları Oynatmak

Android DTS ve AC3 Ses İçeren Videoları Oynatmak

İndireceğiniz kodek paketi ile MX Player DTS / DTSHD / AC3 / EAC3 / MLP desteğine kavuşacak. Paket MX Player’ın güncel versiyonuyla uyumlu. Şu mimarili işlemciye sahip Android’li cihazlarınıza yükleyebiliyorsunuz:

 • ARM v7-Neon
  ARM-v7-Tegra3
  ARM v7-Tegra2
  ARM-v6-VFP
  ARM-v6
  ARM v5TE
  x86 & MIPS yongasetli cihazlar

Paketi buradan, eski versiyonunu ise bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

 • MX Player uygulamasını çalıştırın.
 • Uygulama arayüzünde Settings -> Decoder -> Custom Codec yolunu izleyin.
 • Akıllı telefon / tabletinize indirdiğiniz ZIP dosyasının yer aldığı dizine erişin ve dosyayı seçin.
 • MX Player kurulumun ardından kendisini otomatik olarak yeniden başlatacaktır.
 • Uygulama açıldığında Options menüsündeki Help -> About bölümüne erişin. Paketin başarıyla yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.