Kategoriler
Konular

Gözden Kaçan Sekiz Fantastik Samsung Galaxy S8 Özelliği

Gözden Kaçan 8 Fantastik Samsung Galaxy S8 Özelliği ile karşınızdayız. Yılın en çok beklenen üst düzey akıllı telefonlarından Samsung Galaxy S8 ve S8+ modellerinin resmi tanıtımı gerçekleştirildi. Cihazda Bixby sanal asistan ve bunu asistana kolay erişim sağlayan fiziksel buton, yeni Gear VR ve kontrolcü modeli, paket içerisinden çıkan AKG kulaklık, akıllı telefonu bilgisayara dönüştüren DeX dock, güncellenen S-Health uygulaması geçtiğimiz günlerde çokça konuşuldu. Tabii bir de firmanın tanıtımlarda çok da bahsetmediği yenilikler var, bu yazımızda akıllı telefonun bu özelliklerinden bahsedeceğiz.

Gözden Kaçan 8 Fantastik Samsung Galaxy S8 Özelliği

Hızlı Kablosuz Şarj

Gözden Kaçan 8 Fantastik Samsung Galaxy S8 Özelliği 1

Galaxy S8 hızlı kablosuz şarj destekliyor; çoğu Qi kablosuz şarj cihazı 1.5A sağlayabiliyorken Galaxy S8 2.4A akımı desteklemekte. Bu akım değeri Adaptive Fast Charging ya da Quick Charge gibi kablolu standartların gerisinde kalsa da kayda değer bir gelişme söz konusu. Bu avantajdan yararlanabilmek için 90 USD fiyatlı Samsung Fast Wireless Charging Stand’i edinmek gerekiyor.

Özelleştirilebilir Yazılımsal Navigasyon Butonları

Gözden Kaçan 8 Fantastik Samsung Galaxy S8 Özelliği 2

Samsung nihayet kapasitif tuşlara veda etti ve yazılımsal butonlara geçti. Son Uygulamalar – Ana Ekran – Geri dizilimini Geri – Ana Ekran – Son Uygulamalar şeklinde değiştirmek mümkün. Tuşların arka plan rengini özelleştirmek de mümkün. Ana ekran butonunun hassasiyetini ayarlayabiliyorsunuz.

Ana Ekran Butonu Her Zaman Elinizin Altında

Gözden Kaçan 8 Fantastik Samsung Galaxy S8 Özelliği 3

Ana ekran düğmesi o an ekranda görünmese ya da ekran kapalı olsa dahi butonun genel konumuna parmağınızla basabilir ve butona bastığınızdan haberdar eden haptic geri bildirim alabilirsiniz. Tam ekran çalışan uygulamayı hızlı şekilde arka plana atmak veya ekran kapalıyken kilit ekranından bildirimlere göz atmak oldukça kolaylaşıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'un yenilenmiş olduğunu anlamak

Çok Kareli Görsel İşleme

Gözden Kaçan 8 Fantastik Samsung Galaxy S8 Özelliği 4

Galaxy S8’in kamerası siz bir fotoğraf çekerken esasında üç adet kare yakalıyor ve bunları en net sonuçları elde etmek için işliyor. En net görseli taban olarak kullanıyor; diğerlerinden bulanıklığı gidermek için faydalanıyor. Bu süreç tüm fotoğraf çekimlerinde, arka planda hızlı şekilde yürüyor.

Kamera Uygulamasında Tek Elle Kullanım İmkanı

Gözden Kaçan 8 Fantastik Samsung Galaxy S8 Özelliği 5

Akıllı telefondaki kamera uygulaması tek elle kullanım senaryosu düşünülerek optimize edilmiş durumda. Baş parmağınızı farklı yönlerde kaydırarak çekim modlarını başlatabilir, ön / arka kameralar arasında geçiş yapabilir ve filtre ayarlarına erişebilirsiniz. Yine basit parmak hareketleriyle yakınlaştırma da yapabilirsiniz.

Pil Verimliliğin Düşmesinin Yavaşlatılması

Gözden Kaçan 8 Fantastik Samsung Galaxy S8 Özelliği 6

Günümüzde akıllı telefonlarda yer alan piller bir yıllık tipik kullanımın ardından pil kapasitesinin % 80’i ile yola devam ediyor. Galaxy S8’deki pil ise bu sürenin ardından % 95 kapasite ile görevini sürdürmeyi başarabiliyor.

Gigabit İnternet

Gözden Kaçan 8 Fantastik Samsung Galaxy S8 Özelliği 7

Şu anda ülkemizde ve dünyanın hemen hiçbir yerinde pek bir anlam ifade etmeyecek olsa da Galaxy S8’in Snapdragon 835 yongasetinin içerdiği Qualcomm X16 modemi 1 gigabit/s’lik LTE bağlantı hızına ulaşabiliyor.

Yüksek Doygunluk Sunan Ekran

Gözden Kaçan 8 Fantastik Samsung Galaxy S8 Özelliği 8

Infinity Display’in en – boy oranı hayli konuşuldu fakat cihazın Derin Kırmızı OLED ekrana sahip olduğu unutuldu. DisplayMate ölçümlerine göre Galaxy S8’in ekranı DCI-P3 renk paletinin % 113’ü, sRGB renk standardının ise % 142’sini kapsamakta. İlki sinematik; ikincisi ise ekran, yazıcı ve internette geçerli olan standardı ifade ediyor.