Kategoriler
Konular

Matematik Derslerine Yardımcı Android Uygulamaları

Belirli mesleklerde ilerlemek isteyenlerin mutlaka ileri derecede matematik bilgisine sahip olması gerekiyor. Bazıları için bu denklemleri anlamak ve çözmek işkenceye dönüşebilir. Matematik derslerinde soğuk terler döküyorsanız bazı uygulamalar imdada yetişebilir.

Matematik Derslerine Yardımcı Android Uygulamaları

Çok sayıda matematik odaklı uygulama var ama elbette bu aşamada farklı özellikler ön plana çıkıyor. Sizin için uygun olanı seçebilmek için deneyip karar vermeniz gerekecek.

Math Formulas Free

calculus

Çok sayıda farklı formülü akılda tutmak zor gelebilir. Detaylı formüller kullanılarak yapılan hesaplamalarda size yardımcı olacak bir uygulama var. Lise ve üniversite öğrencileri dışında mühendisler için de uygun olan bu uygulama geniş aralıktan içeriklere yer veriyor. Geometri, cebir, difransiyel, entegral, matriks, istatistik artık ne ararsanız yer alıyor.

[appbox googleplay id=com.nsc.mathformulas.lite]

Mathematics Dictionary

Mililitre ve milimetre arasındaki farkı anlamakta zorlanıyor musunuz? Matematik sözlüğü uygulamasının özelliği temel matematik anlayışı dışına çıkıyor olması. Belirli bir konuda çalışan öğrencilerin gerek duyacağı diğer dönüşümleri de içeriyor. Diğer bilimlerle ilgili konularla çalışırken de yardım alabileceksiniz.

[appbox googleplay id=com.Mathematics.Dictionary.JuliaDictionaryInc]

Math Expert

Bir kelime dilinizin ucuna geldiğinde ama bir türlü çıkaramadığınızda ne yaparsınız? Masalara vurup birinden yardım almaya çalışabilirsiniz. Benzer durum matematikte de yaşanabiliyor. İşte bu noktada Math Expert uygulaması yardımınıza koşuyor. Geniş aralıktan matematik formülleri içeren ama rakipleri aksine ne bildiğini söyle özelliğini de içeren uygulama sadece aklınıza gelen kısımları doldurduğunuzda gerisini tahmin ediyor.

[appbox googleplay id=de.ejbguru.android.formulaApp]

Math Tricks

Kısayolları herkes sever ve matematik alanındaki kısayollar da çok işe yarar. Özellikle de lise öğrencileri için faydalı olacağı düşünülen bu uygulama size işinizi kolaylaştıran ve hızlandıran ipuçları veriyor. Çok kısa süre içinde ilgi gören ve milyonlarca kez indirilen bu uygulama olumlu inceleme puanlarına sahip. Uygulama içinde 23 özel hile olsa da işinize yarayacağı kesin.

[appbox googleplay id=example.matharithmetics]

PhotoMath

Aileniz ve bulunduğunuz ortama bağlı olmakla birlikte hesap makineleri ya hayat kurtarıcı ya da eğitimin önündeki bir engel olarak görülebilir. Artık 90’lı yıllarda kalan bir demode cihaz olarak görülen hesap makinelerinin yerini alan uygulamalardan sonuncusu PhotoMath. Özelliği alanındaki en iyilerden biri olmasını sağlayacak biçimde ekrana gelen soruyu anında çözebilmesi. Basit işlemler, lineer, logaritma ve geometri işlerinde yoğunlaşsa da beğeneceğiniz açık.

[appbox googleplay id=com.microblink.photomath]