Kategoriler
Rehberler

Android: Bildirim Alanını Temiz Tutmak

Android‘li akıllı telefonlarda bildirim alanını temiz tutmak için izlemeniz gereken aşamaları ele alacağız. Android işletim sisteminde ekranın üst kısmında yer alan bildirim çubuğu ve aşağı doğru çekince açılan bildirim alanı uygulamalarla ilgili güncellemelerin / gelişmelerin belirdiği yer ve kullanıcıların olup bitenler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlıyor. Bu, işletim sisteminin çok başarılı bir özelliği olsa da zaman zaman çok fazla sayıda gelen bildirimler alanın hızla dolmasına ve kullanıcının bildirim yağmuru altında önemli gelişmeleri kaçırmasına neden olabiliyor. Siz de Android‘de bildirim alanını temiz tutmak isteyebilirsiniz. Bu işlemi üstlenebilecek başarılı bir üçüncü parti uygulama bulunmakta.

Android: Bildirim Alanını Temiz Tutmak

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Notification Hub uygulamasını Android’li akıllı telefonunuza yükleyin. Bu uygulama cihazınızın bildirim alanının temiz görünmesini sağlayacak.

[appbox googleplay id=com.emberify.notificationhub&hl=en]

Kurulum tamamlanınca uygulamayı çalıştırın. Arayüzünde akıllı telefonunuza yüklemiş olduğunuz uygulamaların listesini göreceksiniz. Bildirimlerini yönetmek istediğiniz tüm uygulamaları seçin ve bu uygulamaların bildirimlerini paketlenmiş şekilde sunmasına izin verin. Tüm uygulama seçimlerini yaptıktan sonra ekranın alt kısmında bulunan ok simgeli butona dokunarak bir sonraki ekrana ulaşabilirsiniz.

Android Bildirim Alanını Temiz Tutmak 1

Uygulama seçtiğiniz uygulamaların bildirimlerine erişmek ve görüntülemek için sizden izin talep edecektir. Gerekli onayları OK ve Allow butonlarına dokunarak verin.

Android Bildirim Alanını Temiz Tutmak 2

Akıllı telefonunuzun geri butonuna dokunun ve Notification Hub’ın arayüzüne geri dönün. Bildirim alanında uygulamaların görüntülemek istediği mesajları yönetebilmek için sizden yine erişim izni talep edecek, onay verin.

Android Bildirim Alanını Temiz Tutmak 3

İşlem bu kadar! Artık uygulamaların bildirimlerinin bildirim alanındaki kartlar altında, düzenli ve temiz şekilde yer aldığını göreceksiniz.