Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Samsung Screen Recorder Uygulamasını Yüklemek

Android 6.0 Marshmallow ve 7.0 Nougat kurulu Samsung Galaxy cihazlara Samsung Screen Recorder uygulamasını yüklemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Performansı çok olumsuz etkilemediği sürece yüksek oranda özelleştirilmiş Android versiyonlarını kullanmayı seviyoruz. Samsung’un TouchWiz arayüzü de bunlardan birisi. Ekran görüntüsü kaydetme uygulamalarının Samsung modelleriyle çok iyi anlaşamadığını biliyoruz. Esasında TouchWiz arayüzünde ekran görüntüsü kaydetmek için yer alan doğal bir uygulama var fakat Samsung nedense bu uygulamayı gizlemeyi tercih etmiş durumda. Bu yazımızda Android 6.0 Marshmallow ve 7.0 Nougat yüklü Samsung Galaxy modellerinde ekran görüntüsü kaydını sağlayan Samsung Screen Recorder uygulamasını nasıl etkinleştirebileceğinizi anlatacağız.

Samsung Screen Recorder : How To Record Screen on Galaxy A20/A30 ...

Android: Samsung Screen Recorder Uygulamasını Yüklemek

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak Activity Launcher uygulamasını yükleyin.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Daha sonra buradan Samsung Screen Recorder uygulamasının APK dosyasını indirin.

  • İndirdiğiniz dosyayı akıllı telefonunuzun dahili depolama birimine kopyalayın. Kullandığınız dosya yöneticisini açın, indirdiğiniz dosyayı bulun ve normal bir APK dosyasını yüklüyormuş gibi işlemi gerçekleştirin.
  • Activity Launcher uygulamasını çalıştırın. Varsayılan olarak Recent Activities ekranını göreceksiniz.
  • All activities seçeneğine dokunun.
  • Karşınızda beliren listeden recorder‘ı bulun.
  • Bu seçeneği bulduğunuzda üzerine dokunun. Basılı tutun ve ikinci sıradaki seçeneği (activity.settings) kullanın. Create shortcut‘ı seçin.
Android Samsung Screen Recorder Uygulamasını Yüklemek 1

Şimdi Samsung Galaxy akıllı telefonunuzun ana ekranında Record Screen kısayolunun belirdiğini göreceksiniz. Artık akıllı telefonunuzda ekran görüntüsü kaydı almak için üçüncü parti uygulamalar yerine bu aracı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?