Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat: Hikayeler İçin Arama Yapmak

Popüler sosyal ağ uygulaması Snapchat‘te Hikayeler İçin Arama Yapmak üzere ne yapmanız gerektiğine değineceğiz. Snapchat’in Hikayeler / Stories özelliği kullanıcılar tarafından hayli sevildi ve benimsendi. Hatta Facebook’un bünyesinde yer alan Instagram, WhatsApp ve nihayetinde resmi Facebook uygulamasına da bu özelliğin Snapchat’ten klonlanarak eklendiğini gördük. Fakat Snapchat’te hayli sevilen bu özelliğin Instagram’da da kendisine belirli bir yer edinmişken WhatsApp ve Facebook’ta neredeyse hiç kullanılmadığını söyleyebiliriz. Snapchat kullanıcıları hala aktif şekilde hikaye oluşturuyor ve arkadaşlarının hikayelerini görüntülemeyi seviyor. Uygulamaya kısa bir süre önce eklenen özellikle yakınlarınızdaki kişilerin hikayeleri için arama yapabiliyorsunuz. Dilerseniz Snapchat‘te Hikayeler İçin Arama Yapmak adına izlemeniz gereken aşamalara geçelim.

Snapchat Streak Nedir? Bilmeniz Gereken Her Şey - Mobil13.com

Snapchat: Hikayeler İçin Arama Yapmak

Snapchat uygulamasını açın, kamera arayüzünün üst kısmında yeni arama kutucuğunu göreceksiniz. Bu kutucuğa dokunun ve ilgili sözcüğün geçtiği hikayeleri görüntülemek için bir ifade girin. Snapchat örneğin yakınlarınızdaki barlar ve spor karşılaşmalarının sonuçları ile ilgili arama yapmanızı öneriyor.

Snapchat Hikayeler İçin Arama Yapmak 1

Snapchat’teki arama özelliği yalnızca hikayelerle sınırlı değil. Rehberinizde kayıtlı olan ya da Snapchat hesabı bulunan arkadaşlarınız için de arama yapabiliyorsunuz. Rehberiniz kayıtlı olan ya da Snapchat’te hesabı bulunan arkadaşlarınızın adını girmeniz yeterli olacaktır. Arkadaşlarınıza hızlı şekilde Snap gönderebiliyorsunuz. Takip etmediğiniz kişiler için hızlı ekleme olanağı sağlayan Quick add seçeneği bulunmakta.

Bu arama özelliğindeki tek eksiklik yer ve süre kısıtlaması. Sonuçlarda göreceğiniz hikayeleri sınırlıyor. Bizim denemelerimizde olduğu gibi bazen hiç sonuç görememeniz de mümkün.