Kategoriler
Rehberler

Android: Şifreyi Yanlış Giren Kişinin Fotoğrafını Çekmek

Android Telefonda Şifreyi Yanlış Giren Kişinin Fotoğrafını Çekmek için kullanabileceğiniz iki başarılı uygulama ile sizlerleyiz. Android işletim sistemi kullanıcılarına birçok özellik vaat eden bir çözüm. Tüm dünyada milyonlarca akıllı telefonda kendisine yer buluyor. Bu yazımızda Android işletim sistemi yüklü bir akıllı telefonda ekran kilidi şifresi yanlış girildiğinde şifreyi yanlış giren kişinin fotoğrafının otomatik olarak çekilmesini sağlayan iki uygulamayı yakından tanıyacağız.

Android Telefonda Şifreyi Yanlış Giren Kişinin Fotoğrafını Çekmek

İlk uygulamanın adı Hidden Eye: Catch your friends. Zaten ismi uygulamanın işlevi hakkında doğrudan fikir vermekte. Uygulamayı Google Play mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak indirin.

[appbox googleplay id=com.midasensemble.hiddeneye&hl=tr]

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırdığınızda aşağıdaki arayüzle karşılaşacaksınız. Ana ekranda üç seçenek bulunmakta.

Android Telefonda Şifreyi Yanlış Giren Kişinin Fotoğrafını Çekmek 1

Üçüncü sıradaki Show Intruders On Unlock seçeneğinin kutucuğunu işaretleyin. OK butonuna dokunun.

Android Telefonda Şifreyi Yanlış Giren Kişinin Fotoğrafını Çekmek 2

Dilerseniz 3 yanlış denemenin ardından sesli alarmın devreye girmesini sağlayan ilk ve bildirim çubuğundan bildirimler almanızı sağlayan ikinci seçeneği de etkinleştirebilirsiniz.

Android Telefonda Şifreyi Yanlış Giren Kişinin Fotoğrafını Çekmek 3

Denemek için kendiniz ekran kilidi şifresini yanlış girebilirsiniz. Uygulama akıllı telefonun ön kamerası aracılığıyla fotoğrafınızı çekecektir. Aynı şekilde cihazınızın ekran kilidini açmaya çalışıp yanlış şifre kişileri de görüntüleyecektir.

Android Telefonda Şifreyi Yanlış Giren Kişinin Fotoğrafını Çekmek 4

Bir diğer çözüm de LockWatch- Thief Catcher. Uygulama ekran kilidi şifresini yanlış giren kişilerin fotoğrafını çekip e-posta adresinize gönderebiliyor.

Öncelikle uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyin.

[appbox googleplay id=com.bloketech.lockwatch&hl=en]

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırdığınızda bu arayüzle karşılaşacaksınız. Kilit ekranı için bir parola belirleyin, Send alert email seçeneğini etkinleştirin.

Android Telefonda Şifreyi Yanlış Giren Kişinin Fotoğrafını Çekmek 5

Uygulamanın sizden bazı erişim izni talepleri olacak, Activate seçeneğine dokunarak onaylayın.

Android Telefonda Şifreyi Yanlış Giren Kişinin Fotoğrafını Çekmek 6

İşlem tamamlanınca Emails should be sent to bölümüne e-posta adresinizi yazın. Android telefonunuzun ekran kilidini açmaya çalışıp yanlış şifre giren kişilerin fotoğrafı otomatik olarak çekilecek ve e-posta adresinize gönderilecektir.

Android Telefonda Şifreyi Yanlış Giren Kişinin Fotoğrafını Çekmek 7