Kategoriler
Konular

Android’de Sağlıklı ve Aktif Kalmanıza Yardımcı Uygulamalar

Akıllı saatler ve sağlık bantları raflardaki yerlerini aldı ve beğeni gördü. Bluetooth üzerinden bağlantı kuran bu akıllı telefon aksesuarları aynı zamanda hayatımızı iyileştirmemize yardımcı olabiliyor. Artık aktif kalarak kilo vermek daha kolay ve sağlık sorunları azalıyor.

Android’de Sağlıklı ve Aktif Kalmanıza Yardımcı Uygulamalar

Akıllı telefonunuzu kullanarak da bu tür özel aksesuarlara yatırım yapmadan belirli alanlarda destek alabilirsiniz.

Susuz Kalmayın

HealthAndroidApps-Water-Your-Body

Sağlık alanındaki uygulamalar genelde daha az ve dikkatli yemeye odaklanıyor ama insan vücudu için en önemli kriter su oranı ve alımı. Gün içinde belirli aralıklarla ve yeterli oranda sıvı tüketmelisiniz. Bu uygulamalardan Hydro Coach sayesinde günlük sıvı tüketimini takibe alıp analiz edebilirsiniz. Aqualert ise benzer işi görüyor ama Google Fit entegrasyonu da içeriyor.

Hydro Coach: Su Iç
Hydro Coach: Su Iç
Developer: Codium App Ideas
Price: Free

Sağlık ve Gıda Bilgileri

HealthyAndroidApps-Nutrition-Quiz

Runtastic sağlık uygulaması cebinizdeki dijital sağlık rehberi gibi işliyor. Arama üzerine kurulu olan deneyimde bilgiler almak dışında doğruluğu sınamak için quiz testler de var. Baharatların önemi, alışveriş ipuçları da dahil. Bu uygulamaya gerek yok diyenler daima Google ile arama yapabilir ama arabirim daha anlaşılır.

Runtastic Gesundheit & Mythen
Runtastic Gesundheit & Mythen
Developer: Runtastic
Price: Free

Diyete Bağlılık

Diyet yapmayı hep kafanıza koyuyor ama bir türlü sonunu getiremiyorsanız size destek olacak, kilo takibini gerçekleştirecek ve kalori girdisini ölçecek çok sayıda uygulama var. Bazıları yerken çekilen fotoğrafa bakıp kalori tahmini bile yapabiliyor. Calorie Counter uygulaması 10 milyondan fazla indirme sayısıyla öne çıkıyor.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?
MyFitnessPal
MyFitnessPal
Developer: MyFitnessPal, Inc.
Price: Free

Adım Sayma, Koşu ve Bisiklet

Adım saymak için akıllı bileklik şart değil. Akıllı telefonlardaki alıcılar da kullanılabiliyor. Google Fit yüklü geliyorsa anında sonuca gidebilirsiniz. Google’a bilgileri vermek istemeyenlerse Noom Pedometer kullanabilir. Hedef koyabilir ya da arkadaşlarla bağlanıp yarışabilirsiniz.

Noom Walk: adım sayacı
Noom Walk: adım sayacı
Developer: Noom Inc.
Price: Free

Koşu yapanlar içinse en popüler uygulama RunKeeper ve son derece detaylı.

Bisikletle yola çıktıktan sonra gezdiğiniz yerlerin kaydını harita üzerinde görmek istiyorsanız Map My Ride önerebiliriz. Aynı zamanda yürüyüş sonrasında da kullanabilirsiniz.

Daha İyi Uyku

Beş seneden beri Android ortamında olan SleepBot uygulaması bu alanın en eskilerinden biri. Uyku döngülerinizi takibe alıp sizden gelen sesleri ve hareketleri kullanarak analiz yapıyor. Ardından uyku kalitesini hesaplıyor.

SleepBot - Schlafphasen-Wecker
SleepBot - Schlafphasen-Wecker
Developer: SleepBot
Price: Free