Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone Hatırlatıcılardan Yüksek Verim Alın

iPhone’a yeni etkinlik ve hatırlatıcı girmek en basit işlemlerden olmalı dediğinizi duyar gibiyiz. Gerçekten de doğru uygulamaları ve ipuçlarını kullanarak bu işlemleri daha çabuk gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone Hatırlatıcılardan Yüksek Verim Alın

iCloud eşleştirme sayesinde Apple hatırlatıcılar farklı platformlarda güncelleniyor yani iPhone, iPad, Mac bilgisayar sahipleri kesintisiz bir deneyim elde edebiliyor. Yoğun tempo içinde olanların işini kolaylaştıran yardımcı uygulamalar bile var.

Reminder-app

Birden çok liste oluşturup tarih ve saatli alarm ekleyebilir, yere bağlı hatırlatıcı girebilir ve bu sayede işleri kolaylaştırabilirsiniz. Basit bir hatırlatıcı girmek için iki üç tıklama yeterli. Sadece türünü ve zamanı girin, sonlandırın. Aynı zamanda tekrar eden hatırlatıcılar girilebiliyor.

Siri Hatırlatıcı

Reminder_1

iPhone ile hatırlatıcı girmenin en kolay yollarından biri Siri. Sadece iPhone’u çıkarıp Siri ile komut verin ve alışveriş listesine eklemesini isteyin. Siri’yi çağırmak için iPhone home butonuna basılı tutun ve sesli olarak söyleyin. “Mecidiyeköy’e gelince benzin almamı hatırlat” gibi işlemler girilebilir.

Sayaç

Timer_1

iPhone ile gelen alarm ve sayaç özellikleri çok sık kullanılıyor. Saat uygulamasını açmanız yeterli ama basit bir hatırlatma için başka seçenekler var. Uğraşmak yerine Siri’ye alarm ya da sayaç eklemesini söyleyin. Siri kullanmıyor ya da kullanamıyorsanız Timer adlı ücretsiz uygulama denenebilir. 15 hazır zaman seçeneği kolayca seçilebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları
‎@Timer - Countdown Timer
‎@Timer - Countdown Timer
Developer: Contrast
Price: Free+

IFTTT Hatırlatıcılar

Otomasyon sitesi IFTTT’nin menüsünde çok sayıda faydalı ve sık kullanılan tarif var. iOS Hatırlatıcı uygulamasında yeni bir işlem bunlar arasında. Sadece belirli bir e-posta adresine gönderin ve IFTTT sizin için bunu eklesin. Bir diğer tarifse ertesi gün yağmur geliyorsa hatırlatıcı ekleyip şemsiyeyi unutmanızı engelliyor.

Geçen Süre, Kalan Süre

Time-duration-calendar1

Faydalı bir diğer uygulama günleri sayan Time. Motor yağı değişiminden, son berber ziyaretinden vb sonra ne kadar gün geçtiğini ya da bir sonraki ziyarete ya da önemli güne ne kadar gün kaldığını sayarak gösteriyor.

‎Time (Duration Calculator)
‎Time (Duration Calculator)
Developer: Benjamin Kramer
Price: ₺16,99

Paylaşımlı Takvimler

shared-calendar-640x500

Başkalarının hazırladığı ya da evrensel takvimleri size ait takvimlere ekleyip işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu sene Ramazan ne gün başlıyor, Kandiller gibi bilgiler görülebilir. Yaşgünleri takvimi eklenirse kişiler listenizdekilerin girdiği bilgiler çekiliyor.