Kategoriler
Rehberler

Android: Sesli Notlar Oluşturmak ve Yönetmek

Android‘li akıllı telefonunuzda sesli notlar oluşturmak ve yönetmek için kullanabileceğiniz başarılı bir uygulama ile sizlerleyiz. Birleşik Arap Emirlikleri’nde doğan bir proje olan Wrappup Smart Voice Recorder not alma alışkanlıklarınızı tamamen değiştirmeyi hedefliyor. Wrappup kurucusu ve CEO’su Rami Salman bir toplantı sırasında katılımcıların önemli bölümlere odaklanıp aynı anda not almaya çalıştıklarını ve bu anlarda hayli zorlandıklarını fark etmiş. Teknolojinin artık bu sıkıntıyı çözmesi gerektiğini düşünmüş ve bir yandan ses kaydı alırken önemli anları işaretleyip daha sonra uygun bir zamanda işaretli alanlara geri dönerek önemli bilgilerin pratik şekilde elde edilebilmesine olanak tanıyan bir uygulamanın faydalı olacağı sonucuna varmış. Uygulama geliştirilme süreci hala devam etmekte fakat Google’ın erken erişim programı sayesinde indirilebiliyor. Dilerseniz Android‘de sesli notlar oluşturmak ve yönetmek için kullanılabilecek Wrappup Smart Voice Recorder uygulamasını daha yakından tanıyalım.

Android: Sesli Notlar Oluşturmak ve Yönetmek

Öncelikle uygulamayı Google Play mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla yükleyin.

[appbox googleplay id=com.wrappup]

Kurulumun ardından ilk kez çalıştırdığınızda Google ya da Microsoft hesabınızla oturum açmanız istenecektir. Oturum açtıktan sonra arayüzün oldukça sade olduğunu ve kayıt butonuna kolayca ulaşabildiğinizi göreceksiniz.

Android Sesli Notlar Oluşturmak ve Yönetmek 1

Ses kaydı alırken önemli anları işaretlemeniz mümkün. Örneğin bir toplantı, konferans ya da dersin kaydını alırken daha sonra mutlaka dönüp incelemek ve not almak istediğiniz alanları işaretleyebilirsiniz.

Kayıt esnasında gerek duyduğunuz anlarda uygulama ile yazılı notlar da oluşturabiliyorsunuz. Kaydı daha sonra müsait olduğunuzda tekrar dinlerken işaretli alanları değiştirebiliyor ve dilerseniz yeni notlar da ekleyebiliyorsunuz. Kayıtlar ve işaretli alanları uygulama içerisinden arkadaşlarınızla paylaşmanız da mümkün.

Android Sesli Notlar Oluşturmak ve Yönetmek 2

Uygulama arayüzünde başlangıçta hayli faydalı olan kullanım ipuçları görüntülenmekte. Kayıt ve notlarınızı kolayca yönetmenizi sağlayan bir web arayüzü de hazırlanmış. Kişisel bilgisayarların geniş ekran ve fare ile klavyelerinden faydalanarak üretkenliği artırmak mümkün.