Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8: Kameraya Hızlı Erişim Sağlamak

Samsung Galaxy S8 akıllı telefonda kameraya hızlı erişim sağlamak için ne yapmanız gerektiğine değineceğiz. Güncel akıllı telefonlarda çok başarılı kameralar görüyoruz. Son yıllarda özellikle orta ve üst seviye akıllı telefonlarda tatmin edici sonuçlar sağlayan ön ve arka kameralara yer veriliyor. Kullanıcılar da çektikleri fotoğrafları çoğunlukla sosyal ağlarda ve anlık mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla paylaştıkları için sonuçtan memnun kalıyor. Samsung’un 2017 yılındaki amiral gemisi akıllı telefonları olan Galaxy S8 ve Galaxy S8+ da oldukça tatminkar sonuçlar sağlayan kameralarla geliyor. Cihazlarda kamerayla ilgili özellikle yazılımsal iyileştirmeler yapılmış görünüyor.

Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonların resmi duyurusu gerçekleşti ancak cihazlar henüz son kullanıcıların eline ulaşmadı. Akıllı telefonların duvar kağıtları, ikon paketi, launcher’ı, Bixby sanal asistanı ve hatta Galaxy S7 ile Galaxy S7 Edge modellerine port edilmiş ROM’u dahi teknoloji tutkunu akıllı telefon kullanıcılarının ulaşabileceği şekilde internet ortamında mevcut. Galaxy S8 ve S8+ modellerinde ekran görüntüsünün nasıl alındığına daha önce değinmiştik. Şimdi ise akıllı telefonlarda kameraya hızlı erişim sağlamak için ne yapabileceğinizi göstereceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Samsung Galaxy S8: Kameraya Hızlı Erişim Sağlamak

Samsung Galaxy S6 ve S7 akıllı telefonlarda fiziksel ana ekranı butonuna art arda iki kez basarak kameraya hızlı şekilde ulaşılabiliyordu; ekran kapalı ya da açıkken ya da herhangi bir uygulama içerisindeyken bu işlev aktifti. Bildiğiniz üzere Galaxy S8’de fiziksel ana ekran butonu bulunmuyor. Bu nedenle firma strateji değişikliğine gitmiş durumda.

Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonlarda kameraya kolayca ulaşmak için güç butonuna iki kez basmanız yeterli oluyor. Bu özellik cihazınızda etkin değilse aktive etmek için:

Samsung Galaxy S8 Kameraya Hızlı Erişim Sağlamak 1

  • Settings menüsüne erişin.
  • Advanced Features‘a girin.
  • Quick launch Camera seçeneğini etkinleştirin.