Kategoriler
Rehberler

Android: Akıllı Telefonu Güvenlik Kamerasına Dönüştürün

Evinizi gözlemek istiyor ama özel bir güvenlik sistemi kuracak bütçeniz bulunmuyorsa ya da kendi işini yap beceresine sahip değilseniz eski ve kenara atılmış akıllı telefonunuzun kamerası varsa sorunsuz biçimde kullanabilirsiniz.

Android: Akıllı Telefonu Güvenlik Kamerasına Dönüştürün

Ek para harcamanıza gerek kalmadan eski akıllı telefonunuzu güvenlik kamerası gibi kullanabilmek için uygun bir Android uygulaması kurmanız gerekiyor. Bu uygulamalar sayesinde herhangi biri izinsiz içeri girdiğinde görüntü alınabiliyor. Uygulamaların görevi telefon kamerasını IP kamera gibi kullanmanıza olanak vermek. Destek veriliyorsa hareket algılandığı anda sizi haberdar bile edebilir. Herhangi bir PC’nin açık kalmasına ve görüntüleri kaydetmesine gerek yok. Önerimiz Salient Eye uygulaması.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları
‎Salient Eye - Security Camera
‎Salient Eye - Security Camera
Developer: Salient Eye
Price: 12,99 TL

Android ve iOS versiyonları olan bu uygulama, akıllı telefon kamerasını IP kamera gibi kullanmanızı sağlamıyor ama bunun yerine fotoğraflar çekiyor ve hareket algıladığında epey yüksek sesli bir gürültü yapıyor. Fotoğraflar cihazınızda saklanıyor ve belirttiğiniz e-posta adresine ya da SMS numarasına gönderilebiliyor.

muo-android-security-cam-salient

Düşük güç tüketimiyle tek bir şarjdan sonra 10 saate kadar çekim yapabiliyor. Çünkü bu esnada ekran kapalı olduğu için güç tüketimi artmıyor. Arka planda yer alan nesneleri algıladıktan sonra herhangi biri yer değiştirirse ya da kareye yeni nesne girerse tespit edip kırmızı ile çiziyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da kişiyi kaydetmeden WhatsApp mesajı göndermek

muo-android-security-cam-salient-settings

Uygulamayı kurup çalıştırınca ayarlara girin ve devre dışı bırakma parolası ile hangi kameranın çekim için kullanılacağını belirleyin. E-posta ayarlarına girip e-posta adresinizi eklemelisiniz. Batarya düşüşü, ağ kesintisi gibi durumlarda bildirimler gösteriliyor. En önemlisi etkinlik olduğunda elde edilen görüntülerin saklanacağı yeri seçmek.

muo-android-security-cam-salient-remote

Diğer bir akıllı telefonu kullanarak Salient Eye yüklü cihazdaki olup bitenleri görmek isterseniz Salient Eye Security Remote kumanda uygulamasını kurabilirsiniz. Kullanabilmek için her iki cihazda da aynı hesapla oturum açmalısınız. Böylece e-posta ya da SMS beklemeden doğrudan görüntü alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta kamera sesini tamamen kapatma