Kategoriler
Konular

2017’de Tanıtılacak Çerçevesiz ve Kavisli Ekrana Sahip Beş Akıllı Telefon

2017’de Tanıtılacak Çerçevesiz ve Kavisli Ekrana Sahip Beş Akıllı Telefon ile karşınızdayız. Kavisli ekranlar ve çerçevesiz ekranlar akıllı telefon pazarında kullanıcıların artık görmek istediği şeyler arasında. Geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan Xiaomi Mi Mix ve bu yıl tanıtılan Samsung Galaxy S8 ile LG G6 tasarımlarıyla kullanıcıları etkilemeyi başardı. Bu yazımızda 2017’de Tanıtılacak Çerçevesiz ve Kavisli Ekrana Sahip Beş Akıllı Telefon modelini tanıyacağız. Görsellerin konsept tasarımlar olduğunu ve final ürünler konusunda kesin bilgiler bulunmadığını belirtelim.

2017’de Tanıtılacak Çerçevesiz ve Kavisli Ekrana Sahip Beş Akıllı Telefon

Apple iPhone 10 Year Anniversary Edition (iPhone 8)

2017'de Tanıtılacak Çerçevesiz ve Kavisli Ekrana Sahip 5 Akıllı Telefon 1

Duruma bakılırsa Apple Samsung’a 95 milyon ünite kavisli OLED ekran siparişi vermiş durumda, hem de 2017 yılı için! Bu tablo yeni iPhone’da kavisli bir ekran görecek olmamız anlamına geliyor. Apple’ın yeni akıllı telefonlarındaki ekran Galaxy S8’deki gibi görünebilir ya da farklılıklar olabilir fakat stil ve efekt açısından benzer bir tasarım olması yüksek ihtimal. Mobil teknolojinin bu aşamasında kavisli bir ekranın avantajlarından yararlanmanın çok fazla yolu yok. Tabii söz konusu Apple olduğunda sürprizlere de açık olmak gerekiyor.

Samsung Galaxy Note 8

2017'de Tanıtılacak Çerçevesiz ve Kavisli Ekrana Sahip 5 Akıllı Telefon 2

Samsung, Galaxy Note 7 akıllı telefon ile son yıllardaki en büyük hatalarından birisine imzasını attı. Son olarak cihazın tamamen toplatılması gerekti. Firma 2017’de daha iyi, güvenli ve yenilikçi bir Note modeli ile kullanıcıların karşısına çıkacağının sinyallerini verdi. Note 8’in geniş ekranlı, Galaxy S8 tipi bir tasarımla gelmesi bekleniyor. 4K çözünürlüklü 6.4 inç ekran, Exynos 9 ya da Snapdragon 835 yongaseti, 6 ya da 8 GB RAM gibi teknik özellikler görme ihtimalimiz var. Elbette S-Pen de bizlerle olacak.

Xiaomi Mi Mix 2

2017'de Tanıtılacak Çerçevesiz ve Kavisli Ekrana Sahip 5 Akıllı Telefon 3

Xiaomi Mi Mix akıllı telefon 6.4 inç genişlikli çerçevesiz ekranıyla hayli beğeni kazanmıştı. Mi Mix 2 modeli için çalışmalar çoktan başlamış vaziyette. Cihazın güncel Qualcomm yongaseti, 6 ya da 8 GB RAM, 256 GB’a kadar dahili depolama, çift kamera, USB Type-C bağlantısı ve yüksek kapasiteli bir pille gelmesi muhtemel.

Google Pixel 2

2017'de Tanıtılacak Çerçevesiz ve Kavisli Ekrana Sahip 5 Akıllı Telefon 4

Google’ın yeni Pixel akıllı telefonunda da kavisli ya da esnek bir OLED ekran kullanması muhtemel. Düşük ışık koşullarında dahi iyi sonuçlar veren kamera, suya karşı dayanıklı gövde ve daha başarılı bir kişisel asistan hayatımıza girebilir.

Meizu Pro 7

2017'de Tanıtılacak Çerçevesiz ve Kavisli Ekrana Sahip 5 Akıllı Telefon 5

Çin merkezli iddialı akıllı telefon üreticilerinden Meizu’nun 2017 yılındaki amiral gemisi modeli Pro 7 olacak. Akıllı telefonun ekranının kavisli kenarlara sahip olacağı bilinmekte. 12 MP çözünürlüklü kamera ve 8 GB RAM içerebilir.