Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Messenger’da Hatırlatıcı Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger’da hatırlatıcı özelliğini nasıl kullanabileceğinizi ele alıyoruz. Facebook Messenger için Jarvis adlı bir bot bulunmakta. Jarvis ile Facebook Messenger içinden hatırlatmalar ayarlayabiliyorsunuz. Hatırlatıcı işlevi Facebook Messenger’dan size gönderilen mesajlar aracılığıyla çalışıyor. Örneğin annenizi aramak ya da eve dönerken süt almanızı hatırlatması için oldukça faydalı. Facebook Messenger’da dahili bir hatırlatma özelliği de var. Bu özellik grup hatırlatma işlevi için mevcut. Bir ya da birden fazla arkadaşınızla olan buluşma planını hatırlatmak için ilgili konuşmaya hatırlatma ayarlayabiliyorsunuz. Dilerseniz işlemin nasıl gerçekleştirildiğine yakından bakalım.

Facebook Messenger’da Hatırlatıcı Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger uygulamasını çalıştırın ve yazı yazmak için kullandığınız kutucuğun hemen yanındaki artı butonuna dokunun. Karşınıza çeşitli seçeneklerin yer aldığı bir menü açılacaktır. Reminder butonuna dokunun, bu buton zil simgesini taşımakta. Hatırlatma için bir tarih ve saat seçin, Save butonunu kullanın.

Facebook Messenger'da Hatırlatıcı Nasıl Kullanılır 1

Hatırlatma oluşturmak için tüm yapmanız gereken bu. Sohbette isimsiz bir etkinlik için uyarı olarak belirecektir. Tarih ve saati değiştirmek için eklediğiniz hatırlatmanın üzerine dokunabilirsiniz. Ayrıca hatırlatmanın ne için olduğunu hatırlayabilmek için bir isim girmenizde de fayda var.

Facebook Messenger'da Hatırlatıcı Nasıl Kullanılır 2

Hatırlatmaya isim girmek için Name Plan‘e dokunun ve karşınıza gelen kutucuğa dilediğiniz başlığı girin. Save seçeneği ile devam edin. Adlandırmayı ilgili konuşmadaki tüm arkadaşlarınız görecektir. İsimlendirmeyi daha sonra tekrar değiştirmek isterseniz hatırlatmanın altında yer alan Change Name seçeneğine dokunabilirsiniz.

Facebook Messenger'da Hatırlatıcı Nasıl Kullanılır 3

Hatırlatma zamanı geldiğinde uygulamadan isim, tarih ve saati içeren bildirim alacaksınız. Facebook Messenger bildirimlerinde mesaj önizlemelerini gizlemiş olsanız dahi hatırlatıcı bildiriminde tüm detayların görüntülendiğini unutmayın. Bu arada Facebook Messenger bildirimlerini devre dışı bıraktıysanız bu özellikten yararlanamıyorsunuz. Uygulamaya konum erişimi iznini tanıdığınız takdirde hatırlatmaya konum da ekleyebilirsiniz.