Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Camera360 İle İlgi Çekici Kamera Efektleri

Android cihaz sahiplerinin önünde çok fazla sayıda kamera uygulaması seçeneği var ve rekabet her geçen gün artıyor. Bazı kullanıcılar varsayılan olarak gelen kamera uygulamasını kullanıyor olabilir ama efektlere meraklı olanların üçüncü parti uygulamaları kullanmasında fayda var.

Kapak resmi

Android: Camera360 İle İlgi Çekici Kamera Efektleri

Bu uygulamalardan biri olan Camera360 senelerden beri ilgi çekici kalmayı başarıyor. 100 milyondan fazla indirilen ve 5 milyona yakın değerlendirme yorumu sonucunda ortalama 4 yıldız elde eden ücretsiz uygulamada belirli özellikler uygulama içi satın almalarla eklenebiliyor.

Hızlı bir kullanıcı arabirimi, düzenleme araçları, efektler, filtreler, etiketler, bulut depolama desteği, paylaşım ve selfie çekim modu gibi çok sayıda aranan özellik bulunuyor.

muo-android-camera360ultimate-main

Selfie çekim hastası olanlar için Camera360 arabirimi son derece fayda sağlıyor. İki ana seçenek olan Effect Camera ve Selfie hemen karşınızda. İlgili modu açtıktan sonra kamerayı tutup sarı butona tıklayarak çekim yapabilirsiniz. Ancak bundan fazlası da var. Diğer kamera modlarında olduğu gibi sağ alt köşede yer alan butonla ayarlara girin ve beş renkli diski kullanarak filtreleri seçin. Parlak, aydınlık, derin gibi çok sayıda seçenek uygulanabilir.

muo-android-camera360ultimate-selfie

Aynı zamanda sağ üstteki menü ile ulaşılabilen ayarlar da var. Ayarlar, Gelişmiş, Kamera kısmında Selfie kamerası otomatik saklasın seçilirse daha hızlı sonuç alınabiliyor. Eğer bunu zoom yapmak için kullanmıyorsanız ses tuşuyla görüntü yakalama seçeneği kullanılabiliyor. Elde edilen fotoğraflar Camera360 albümünde depolanıyor.

Tilt Shift Efekti

Artık efekt uygulamak için Adobe Photoshop gibi pahalı uygulamalara gerek kalmadı. Tiltf Shift adı verilen efektle çektiğiniz ortamlara model köy görünümü kazandırabilirsiniz. Efektin uygulanacağı alanı seçin ve tıklayın. Seçtiğiniz alan net kalıp diğer kısımlar bulanıklaştırılır. Ne kadar dar alan seçerseniz o kadar iyi ve nesne çok uzakta olmamalı.

muo-android-camera360ultimate-tiltshift2

Instagram benzeri ilgi çekici fotoğraflar elde etmek içinse filtrelere başvurmanız gerekiyor. İki yüzden fazla efekt filtresi sunan Camera360 uygulamasıyla kare çekim yapıp kırpmak zorunda kalmadan da sonuca gidebilirsiniz. Sık kullanılan filtreler sağ alt kısımda gösterilir. Önizleme ekranında filtreleri değiştirip sonucu anında görmek de mümkün. Android paylaşım aracıyla Instagram ortamına gönderebilirsiniz.

muo-android-camera360ultimate-audiosnap

Son olarak fotoğraflara ses eklemek de mümkün.