Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Photos: Albüm Oluşturmak ve Yönetmek

Google Photos uygulamasında albüm oluşturmak ve yönetmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Google’ın son yıllarda kullanıma sunduğu en başarılı uygulamalardan birisi olan Photos ile fotoğraf albümlerinin yönetimi ve paylaşımı oldukça kolaylaşıyor. Bu yazımızda Google Photos‘ta albüm oluşturmak ve yönetmek için ne yapmanız gerektiğine değineceğiz.

Google Photos: Albüm Oluşturmak ve Yönetmek

Google Photos’ta albüm oluşturmak için öncelikle uygulamayı çalıştırın. Ekranın sağ üst kısmında yer alan üç noktalı simgeye dokunun. Album seçeneği ile devam edin.

Google Photos Albüm Oluşturmak ve Yönetmek 1

Yeni albüme dahil etmek istediğiniz fotoğrafları üzerlerine dokunarak seçin. Sağ üst kısımda yer alan Create butonuna dokunun. Albüme bir isim verin.

Google Photos Albüm Oluşturmak ve Yönetmek 2

Oluşturduğunuz albümleri paylaşmanız mümkün. Bunun için uygulamayı açın. Arayüzde sağ üst bölümde bulunan ve üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunun. Shared Album seçeneğini kullanın.

Google Photos Albüm Oluşturmak ve Yönetmek 3

Yeni oluşturacağınız paylaşılan albüme dahil etmek istediğiniz fotoğrafları seçin. Next ile devam edin. Albüme dilediğiniz bir ismi girin.

Google Photos Albüm Oluşturmak ve Yönetmek 4

Sağ üst kısımda yer alan Share butonuna dokunun. Albümü kimle ya da nerede paylaşmak istediğinizi seçin. Send butonuna dokunduğunuzda albüm seçtiğiniz kişilerle paylaşılacak ve ilgili kişilere davetiye gönderilecektir.

Google Photos Albüm Oluşturmak ve Yönetmek 5

Paylaştığınız bir albüme daha sonra fotoğraf eklemek için yine uygulamayı çalıştırın ve sağ alt kısımda yer alan albüm simgesine dokunun. Paylaşılan albümleri görüntülemek için Shared bölümüne dokunun.

Google Photos Albüm Oluşturmak ve Yönetmek 6

Fotoğraf eklemek istediğiniz paylaşılan albümü seçin. Ekranın sağ üst bölümünde bulunan fotoğraf simgesine dokunun. Eklemek istediğiniz fotoğrafları seçin. Done butonunu kullanın.

Google Photos Albüm Oluşturmak ve Yönetmek 7