Kategoriler
Rehberler

LG G6: Always On Display Özelliğini Etkinleştirmek

LG G6 akıllı telefonda Always On Display Özelliğini Etkinleştirmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Android işletim sistemli akıllı telefonlarda karşımıza çıkan Always On Display özelliği saat, tarih, pil seviyesi ve çeşitli bildirim simgelerinin ekranı açmadan sürekli olarak görüntülenmelerini sağlıyor. Tabii bu modda pil tüketimi oldukça makul seviyelerde tutulmakta. Bu yılın amiral gemisi modellerinden LG G6’da da bu özellik bulunuyor. Dilerseniz LG G6‘da Always On Display Özelliğini Etkinleştirmek için ne yapmanız gerektiğine bakalım.

LG G6: Always On Display Özelliğini Etkinleştirmek

Bildirim çubuğundan aşağı doğru kaydırma hareketi yapın ve bildirim alanını görüntüleyin.

Sağ üst kısımda yer alan dişli çark simgeli butona dokunun.

Karşınıza Android’in Settings / Ayarlar menüsü gelecektir. Display seçeneğine girin.

Buradan Always – on display seçeneğine dokunun.

LG G6 Always On Display Özelliğini Etkinleştirmek 1

Sağ üst bölümde yer alan anahtarı On durumuna getirin.

Alt kısımda yer alan Content seçeneğine girin. Burada ekranda sürekli olarak analog saat bulunmasını istiyorsanız Analog clock, dijital saat görünmesini istiyorsanız Digital clock, imza görünmesini istiyorsanız Signature seçeneğini işaretleyin.

LG G6 Always On Display Özelliğini Etkinleştirmek 2

Always On Display özelliğini gün içerisinde belirli bir zaman diliminde devre dışı bırakmak için Daily timeout menüsüne erişebilirsiniz. Saati ve diğer simgeleri yetersiz parlaklık seviyesi nedeniyle rahatça göremiyorsanız parlaklığı artırabilmeniz mümkün, tabii parlaklık seviyesini artırmak pil ömrünü olumsuz etkileyecektir. Android işletim sistemindeki pil tasarrufu seçeneğini etkinleştirdiğinizde Always On Display özelliğinin otomatik olarak devre dışı kalmasını da sağlayabiliyorsunuz.