Kategoriler
Konular

Android İçin En İyi Antivirüs Uygulamaları

Akıllı telefonlarda uygulamalar onaylı marketlerden geliyor olsa da bazı yan kaynaklardan Android uygulaması indirilip kurulabiliyor. Aynı zamanda bulut depolama servisleri ya da e-posta üzerinden alınan dosyalarda da virüs olma riski var. Koruma için antivirüs kurmayı düşünebilirsiniz.

Android İçin En İyi Antivirüs Uygulamaları

Sayıları her geçen gün artan Android işletim sistemini hedef alan zararlılar arasına fidye yazılımları da katıldı. Bu yüzden önlem almanızı sağlayan uygulamaları denemenizde fayda var.

Avast

Görünüşe bakılırsa virüsleri konu alan tüm alanlarda Avast imdada yetişiyor. Mobil cihazlara özel sürümü uzun zamandır kullanımda olan Avast Antivirus, Android dünyasının koruyucularından biri. Prag merkezli firmanın dünya güvenlik pazarında yüzde 20 üstünde payı var. Windows, Mac, Linux dışında Android sürümleri de güncelleniyor ve ücretsiz kullanılabiliyor. Yeni kurulan uygulamalar anında taranabiliyor, telefon depolama alanı ve kartlar periyodik olarak taranabiliyor. Root edilmiş cihazlarda güvenlik duvarı da eklenebiliyor. Aylık ödemeli sürüme terfi ederseniz reklam tespiti, uzaktan veri kurtarma, coğrafi sınırlama gibi ekler geliyor. Virüs tespit başarısı yüzde 99 üstünde.

[appbox googleplay id=com.avast.android.mobilesecurity]

Kaspersky Internet Security

Antiviriüs sektörünün en bilinen isimlerinden bir diğeri ve Intel çatısı altına girdikten sonra bir kez daha yollar ayrıldı. Moskova merkezli firmanın 300 milyondan fazla kullanıcısı var. Tüm platformlara hitap etmeyi başarıyor. 2012’den beri Android uygulaması sunuluyor. Avast gibi ücretsiz ama ek özellikler alınabiliyor. Virüs, spyware, truva atı korumaları ve hırsızlık engelleme var. Yıllık ödemeli üyelik alırsanız gerçek zamanlı koruma, bulut koruma, SMS ve hırsızlık engelleme ekleniyor. Tarama başarısı yüzde 99 üstünde.

[appbox googleplay id=com.kms.free]

AVG

Google Play mağaza ortamına yüz milyonlarca kez indirilmiş olan bu uygulama da antivirüs denince akla gelen ilk isimlerden biri. Değerlendirme notları yüksek olan uygulamada ücretsiz pakette çok sayıda özellik standart. Güvensiz cihaz ayarlarını algılama, RAM yiyen uygulamaları bulup sonlandırma, hırsızlık koruması ve dolandırıcı engelleme gibi çok sayıda özellik var. Pro sürümü alırsanız sosyal medya koruması, referans tarayıcı ve Chrome ile güvenli gezinti, batarya tüketen uygulama yakalama, 4G veri akış monitörü gibi özellikler geliyor. Yakalama oranı yüzde 98.7 civarında.

[appbox googleplay id=com.antivirus]