Kategoriler
Rehberler

Android: iTunes’daki Müzikleri Telefonla Eşleştirmek

iTunes üzerinden aldığınız bir online müzik arşiviniz varsa işiniz kolay ve bu sayede depolama alanı işgal etmeden internet olan her yerden müzik dinliyorsunuz ama Apple cihazdan Android yüklü bir cihaza geçerseniz bu şarkıları nasıl dinleyeceksiniz?

Android: iTunes’daki Müzikleri Telefonla Eşleştirmek

Önceleri bu işlemi gerçekleştirme imkanı veren çok sayıda yöntem gördük ama artık daha da kolaylaştıran çözümler var. Windows, Mac ya da Linux yüklü sisteminize bulut depolama servisi kurarak, Android cihazdaki bulut depolama istemcisi sayesinde şarkıları eşleştirebilirsiniz.

muo-android-bittorrentsync-itunes-install

İlk olarak kullandığınız bilgisayara Resilio Sync aracını kurmalısınız. Bilgisayarınız ve Android cihazınız aynı Wi-Fi ağa bağlı olmalı. Ardından Android cihazınıza BitTorrent Sync (yeni adıyla Resilio Sync olacak) uygulamasını kurun:

[appbox googleplay id=com.bittorrent.sync]

Kurulum sırasında Pro sürüme terfi önerilirse şimdilik gerek yok çünkü ödemeli ama denemek isterseniz 30 gün ödeme yapmadan kullanabiliyorsunuz. Bilgisayara kurulum bitince ilk cihaz olduğunu doğrulayın ve bir ad verin. Ardından eşleştirmede kullanılacak klasörü seçin. Bu aşamada iTunes müzik arşivini bulmanız gerekiyor. iTunes uygulaması ayarlarına bakarak klasörün yerini bulabilirsiniz.

muo-android-bittorrentsync-itunes-pc

Bir sonraki adımda seçenekler içinden cihazlarınızı görüp bir diğer cihaz eklemelisiniz. QR kodu gösteriliyor olacak. Bunu Android cihazınızdaki uygulamayı açıp kamerasını göstererek okutun. Kod algılanınca eşleşme tamamlanacak ve mobil cihazınız listeye eklenecek.

muo-android-bittorrentsync-itunes-advanced

Ayarlar penceresinde basit modda sadece az özellik geliyor. Alta inip varsayılan klasör alanına girin ve cihazınızda şarkıların saklanacağı klasörü seçin. Varsayılan seçenek /storage/emulated/o/music olabilir.

muo-android-bittorrentsync-itunes-connect

Masaüstü uygulamasında Sync seçin ve Android cihazda eşleştirme klasörüne tıklayıp bağlan komutu verin. Artık iki cihaz arasındaki klasörler eşleştiriliyor olacak ve şarkı sayısına, bağlantı hızına bağlı olarak epey beklemeniz gerekecek. İşlem bitince Android cihazdaki müzik çalar sistemi tarayıp şarkıları bulacak ve dinleme imkanı verecek.