Kategoriler
Konular

Android’de Bebek Bakımına Yardımcı Uygulamalar

Küçük yaştaki çocuklar ve bebeklerle başa çıkmak hiç de kolay değil. Hele ilk çocuksa vay halinize… Hayatınız alt üst olabilir ve evde durmak işkenceye dönüşebilir. Sevimli yavruların gelişimi süresinde yardımcı olacak uygulamalar işinizi kolaylaştırıp acılarınızı azaltabilir.

Android’de Bebek Bakımına Yardımcı Uygulamalar

Ebeveynlerin stresini alacak ve bilgi birikimini arttıracak uygulamaların sayısı her geçen gün artıyor.

Dormi

Birden fazla Android cihazı olan aileler için başarılı bir bebek görüntüleme uygulaması. Bebek olan odaya sabitleyin ve bebeğinizin çıkardığı sesleri dinlemesini sağlayın. İlk olarak bebeğin erişemeyeceği biçimde sağlam biçimde sabitleyin. Ardından diğer cihazlarınızı kullanarak sesleri dinleyebilirsiniz. Büyük bebek monitörlerine kıyasla avantajları ikinci bir cihaz taşımanıza gerek kalmaması ve birden fazla akıllı telefona aynı anda ses gönderebilmesi. Bağlantı için Wi-Fi ve mobil veri kullanılıyor. Görüntüleme sınırlamasını kaldırmak isterseniz aylık üyelik almanız isteniyor.

Dormi - Baby Monitor
Dormi - Baby Monitor
Developer: Sleekbit
Price: Free

Baby Sleep Sounds

AndroidBabyApps-Baby-Sleep-Sounds

Bu uygulama ise bebekleri uykuya yatırma zorluğunun aşılmasına destek oluyor. Ortam sesleri, eğlenceli müzikler, doğa ve hayvan sesleri gibi içerikler sunuluyor ve elbette her bebek bu seslere farklı tepkiler verebiliyor. Deneme yapmanız ve uyku konusunda en ideal olanı tespit etmeniz şart. Çamaşır makinesi ve saç kurutma makinesi sesinin uyku getirebileceğini kim düşünür ki?

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları
Bebek Uyutan Sesler
Bebek Uyutan Sesler
Developer: Tiramisu
Price: Free
Bebek Uyutan Melodiler
Bebek Uyutan Melodiler
Developer: Tiramisu
Price: Free

Feed Baby

AndroidBabyApps-Feed-Baby

Bebekler gerçekten inanılmaz oranda beslenmeye gerek duyuyorlar ve bu sıklıkla tekrar edilmekte. Bebekken ne kadar iyi beslenirlerse gelecekleri o kadar sağlam olacak demektir. Bu yüzden dakika şaşmadan beslenmeyi tedarik etmelisiniz. Uygulamayı kullanarak yemekler, saati, yeri, içeriği, ne kadar sürede ne kadar yediği, beslenme şekli gibi detaylı bilgilerin kaydı tutulabiliyor. Ayrıca ne kadarını yemeden bıraktı raporu da tutabilirsiniz. Böylece zaman içinde oluşan bilgilerle detaylı grafikler elde edip görebilirsiniz. Ücretsiz sürüm aslında 20 gün deneme ve sonrasında bir kerelik satın alma isteniyor.

Feed Baby - Baby Tracker
Feed Baby - Baby Tracker
Developer: Penguin Apps
Price: Free

Baby Daybook

AndroidBabyApps-Baby-Daybook

Sadece çocuğunuzun ne yediğini değil her bir detayını kayda almak istiyorsanız bu uygulama size göre. Çocuk bezi kullanımı, kusma, yıkanma, konuşma, ateş gibi tüm bilgiler kayıt altına alınabiliyor. Doktora gitmeniz gerektiği anlarda harika bir sunum yapıp grafiklerle gösterebilirsiniz. Ücretsiz sürüm reklam içeriyor ama kaldırmak için ödeme yapılabiliyor.