Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat: Sanal Gerçeklik Lensleri Nasıl Kullanılır?

Popüler Snapchat uygulamasındaki beğenilen bir özellik olan sanal gerçeklik lensleri için bir kullanım rehberi kaleme almak istedik. Snapchat uygulamasındaki lensler kullanıcıların snap’lerini kendileri ve çeşitli çizgi film / karikatür tadındaki efektler ile zenginleştirmelerini sağlıyor. Esasında uygulamayı aktif şekilde kullanan birçok akıllı telefon kullanıcısı bu özelliğin farkında ama gözden kaçıranlar ya da uygulamayı daha önce görmediği / kullanmadığı için bilgi sahibi olmayanlar da mevcut. Snapchat uygulamasındaki sanal gerçeklik lensleri özelliğini kullanmak için ele aldığımız aşamaları izlemeniz yeterli olacaktır.

Snapchat nasıl kullanılır, nedir? İşte Snapchat hakkında merak ...

Snapchat: Sanal Gerçeklik Lensleri Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Snapchat uygulamasını açın ve ön kameranın görüntüsünün yüklenmesini sağlayın. Burada ön kameranın seçilmiş olması önemli çünkü birçok efekt yüz tanımlama ile çalıştığı ve yüze uygulandığı için selfie kamerasını tercih etmeniz gerekmekte. Ekranda yüzünüze dokunun ve Snapchat’in yüzünüzü algılamasını sağlayın.

Snapchat Sanal Gerçeklik Lensleri Nasıl Kullanılır 1

Snapchat yüz tanımlama işlemini gerçekleştirdiğinde karşınıza o an için kullanabileceğiniz çeşitli lensleri otomatik olarak listeleyecektir. Uygulama bazen çevrenizdeki nesneleri de yüz olarak algılayıp bunlara da efektler katabiliyor, bunu önlemek için mümkünse kareye kafanız dışında ortamı çok fazla dahil etmemeye çalışın.

Daha fazla lense erişmek ve bunlara göz atmak için daire simgesinin üzerine dokunun ve kaydırma hareketiyle lensler arasında gezinin.

Snapchat Sanal Gerçeklik Lensleri Nasıl Kullanılır 2

Bazı lenslerin görüntüde iki kişi gerektirdiğini belirtelim, bunları tek başınıza telefon karşısındayken kullanamıyorsunuz. Ayrıca lensler görüntüde ve seste de önemli değişiklikler ve özelleştirmeler yapıyor, yani hayli eğleneceğinizi belirtelim.