Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

En İlginç Artırılmış Gerçeklik Oyunları

Arttırılmış gerçeklik sayesinde elinizde tuttuğunuz silahla FPS oyunlarına bizzat katılıyor ve oyundaki kişinin yerine geçiyorsunuz. Sanal alemle gerçeği tek potada harmanlayan bu yenilik ilgi çekici görünüyor. Daha gerçekçi oyunlar herkesin rüyası ve bu akıma uyan firmalar yeni ürünler sunuyorlar.

En İlginç Artırılmış Gerçeklik Oyunları

AppGear firması tarafından geliştirilen özel çözümler sayesinde akıllı telefonunuzu yerleştireceğiniz bir silah size sunuluyor. Bu setin üç farklı sürümü olan Zombie Buzz Avenue, Foam Fighters Pacific ve Elite CommandAR oyunlarını deneme şansınız oluyor. Kutudan çıkan donanımlarla oyun deneyimi iyileşirken QR kodu taranarak Google Play mağaza ya da Apple iTunes mağaza ortamında yer alan oyun indirilebiliyor.

Elite CommandAR

Arka kısımda kameraya sahip olan cihazlarla uyumlu olan bu oyunda plastik silaha yerleştirilen cihazınız vizör gibi işliyor. AppGear ile gelen arttırılmış gerçeklik özelliği sayesinde gerçekte önünüzde olan ortamlara yeni nesneler ekleniyor. Silahta yer alan butonlarla karşınıza çıkan düşmanları yok etmeniz gerekiyor. İkinci butonla kalkanı kontrol edebilir, yeni silah alabilir ya da şarjör takabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  2022 için en iyi Android uygulama geliştirme trendleri

İki oyunculu co-op modu bile yer alıyor. Oyun türüne alışmanız zaman alabilir. Reaksiyonları hızlı olanlar beğenecek.

Foam Fighters Pacific

Bu oyundaysa uçuş simülasyonu gerçekleştiriyor ve farklı görevleri tamamlamak üzere uçuşa geçiyorsunuz. Müttefik ya da ittifak güçleriyle işbirliği yapıp saldırıya geçebilirsiniz. Farklı paketler, savaşın farklı cephelerini açıyor.

Bu oyun sırasında son derece hassas hareketler gerçekleştirmek şart. Bize göre elde edilen sonuçlar son derece farklı olabiliyor.

Zombie Burbz Avenue

RPG esaslı bu oyunda zombi saldırısına karşı gelecek biçimde ekibinizi korumaya almalı ve güvenli biçimde sınırdan uzaklaştırmalısınız.

Bu oyun sırasında zombi güçlerini harita üzerinde doğru yerlere yerleştirmeniz şart. Her bir karakter için farklı ve eşsiz görevler beliriyor. Birlikte gelen bu oyuncakları kullanarak etkileşime giriyorsunuz. Aslında gerçek oyun ve bu oyuncakları içeren sürüm arasındaki farklar son derece az. Önceki oyunlar yerine bunları kontrol ederek oyuna etki etmek hiç de kolay değil. Firmanın ürün gamında diğer AR destekli oyunlar da yer alıyor. http://appgear.com/en/home