Kategoriler
Rehberler

Android: Favori Şarkınızı Alarm Melodisi Yapın

Çoğu kullanıcı müziksiz bir yaşam düşünemiyor. Uyumak, morallenmek, gaza gelmek ve eğlenmek için müzik kullanılıyor ama peki ya sabahları sadece sevdiğiniz şarkıları duyarak uyanabiliyorsanız CD çalarlı alarm kullanmak zorunda mısınız? Akıllı telefonunuzun alam melodisini şarkı olarak atamak mümkün.

Android: Favori Şarkınızı Alarm Melodisi Yapın

Elbette favori şarkınızı alarm zili olarak seçmeden önce akıllı telefona kopyalamanız gerekiyor. Bununla da bitmiyor telefon içindeki belirli klasörlerden birinde durması isteniyor. Durum ne olursa olsun bu taşıma işlemini dakikalar içinde gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın ve içeriğini gösteren Bilgisayarım, Windows Gezgini penceresinin açılmasını bekleyin. Eğer açılmazsa siz Bilgisayarım içine girin ve akıllı telefondan bağlantı bildirimine onay verin.

screenshot.1492607544

MP3 uzantılı şarkı dosyasını dahili depolama içindeki Alarms klasörü içine yapıştırmanız gerekiyor. Ardından bilgisayar bağlantısını kesebilirsiniz. Android alarm için saat uygulamasını açın ve alarm sekmesine geçip bir alarm ekleyin.

screenshot.1492607654

Alarm ekleyip onay verince saati listede belirir. Ayarlara girip alarm melodisini değiştirmeniz gerekiyor. Listede mevcut melodiler belirecek ve MP3 dosyasını seçeceksiniz. Bu şekilde sonuç alamazsanız üçüncü parti uygulama kurmanız gerekiyor.

[appbox googleplay id=com.apalon.myclockfree]

Ücretsiz sürümde reklam var ama kaldırmak isterseniz satın alabilirsiniz. Kurulum bitince uygulamayı açın. Sol alttaki çan sembolüne tıklayıp alarm ekleyin.

screenshot.1492607848

Sonrasında eklediğiniz alarmın altında yer alan ses seçeneklerini kullanarak şarkı dosyasını gösterin. Dosyanın cihazda özel bir klasörde durmasına gerek yok. Seçiminiz saati geldiğinde çalıyor olacak.