Kategoriler
Rehberler

Android: Telefon Yedekleme

Dijital dünyada tüm veriler cihazlarda toplanıyor ve cebimize giriyor. Bu gibi durumlarda verilerin değeri ancak kaybedince anlaşılıyor. Elinizde yüksek kapasiteli bir cihaz varsa bu derece fazla sayıda ve size özel içeriği yedeklemeniz son derece önemli ama bir o kadar zor gelebilir.

Android: Telefon Yedekleme

Kazayla cihaz kırılması, ıslanma, çalıntı ve kayıp durumlarında bir anda hem cihaz hem de verileriniz uçmasın! Yedekleme için şu sistemlerden faydalanın. Kişiler listenizi yedeklemek için Ayarlar içinden Hesaplara girip Google altındaki Kişiler seçeneğini mutlaka aktifleştirin.

contacts

Fotoğrafları yedeklemek için de benzer biçimde Google’ın ücretsiz bir çözümü var: Photos. Bu uygulamayı kurun ve ayarlardan Yedekleme ve eşleştirme kısmına girdikten sonra Yedekleme satırını aktifleştirin. Ayrıca yüksek kalitede fotoğraf yedeklemede boyut ve alan sıkıntısı yok.

photo-backup

Oyun oynuyorsanız mobil oyunların verilerini saklamak için önlem almalısınız çünkü tüm oyunlar Facebook ile oturum açıp durum bilgisi saklamanıza destek vermiyor. Bu konuda yeni çözüm Google Play Games uygulaması ve Gmail ile oturum açınca oyunlarınızın durumu saklanıyor olacak.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

play-games

SMS mesajalr genelde spam içerik ama saklamak istedikleriniz varsa standart bir yedekleme çözümü yok. Bu durumda SMS Backeup & Restore adlı uygulamayı kurup destek alabilirsiniz.

SMS Backup & Restore
SMS Backup & Restore
Developer: SyncTech Pty Ltd
Price: Free

Bu uygulamanın kullanımı kolay ve ücretsiz ama yedekleme otomatik değil ve sizin arada bir yedek almanız ve buluta göndermeniz gerekiyor.

Notlarınız varsa ve listeler yapıyorsanız Google Keep kullanmanızı öneriyoruz. Böylece bulut depolama üzerinden yedeklenecek ve diğer cihazlarınızla eşleşiyor olacak.

Google Keep - Notlar ve Listeler
Google Keep - Notlar ve Listeler