Kategoriler
Rehberler

Android’e iOS Benzeri Kontrol Merkezi Eklemek

Android’e iOS benzeri Kontrol Merkezi eklemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Android işletim sisteminde bildirim çubuğundan aşağı doğru kaydırma yaparak ulaşabildiğimiz bildirim alanı hem bildirimleri görüntüleme hem de cihazla ilgili çok sayıda ayara hızlı şekilde ulaşabilme fırsatı sağlıyor. Akıllı telefon ekranlarının son birkaç yılda hayli genişlediğini düşünürsek büyük ekranlı cihazlarda bildirim alanına erişmek zor olabiliyor. Bu durumda işletim sistemine ekranın alt kısmında kaydırma yaparak ulaşılabilecek iOS işletim sistemindekine benzer bir Kontrol Merkezi eklemek faydalı olabilir. Bu yazımızda Android’e iOS benzeri Kontrol Merkezi eklemek için hangi uygulamaları kullanabileceğinizden bahsedeceğiz. Android işletim sistemindeki bildirim alanı oldukça işlevsel olsa da böyle bir değişiklik akıllı telefonunuza güzel bir detay kazandıracaktır.

Android’e iOS Benzeri Kontrol Merkezi Eklemek

Quick Control Panel

Android'e iOS Benzeri Kontrol Merkezi Eklemek 1

Android işletim sistemli akıllı telefonunuza iOS’tekine benzer bir Kontrol Merkezi / Control Center eklemek istiyorsanız ve cihazınız geniş ekranlıysa ekleyeceğiniz panelin ekranın alt kısmından kaydırma yaparak ulaşılabilmesi sizi rahatlatacaktır. Bu merkezde çeşitli bildirimler, ayar kısayolları ve bazı özellikleri etkinleştirme / devre dışı bırakma olanağı sağlayan anahtarlar bulunmakta. Bahsettiğimiz özelliklere sahip olan uygulamanın adı Quick Control Panel. Uygulamanın görünümünü dilediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz.

[appbox googleplay id=com.woodblockwithoutco.quickcontroldock&hl=en]

Control Panel – Smart Toggle

Android'e iOS Benzeri Kontrol Merkezi Eklemek 2

Control Panel – Smart Toggle Android’e iOS işletim sistemindeki Kontrol Merkezi’ne fazlasıyla benzer görünümde bir panel katıyor. Buradan gerekli tüm kısayol, ayar ve işlevsel seçeneklere kolayca ulaşabiliyorsunuz. Özellikle görünüme önem veriyorsanız bu uygulamayı denemenizde fayda var.

[appbox googleplay id=com.verycoolapps.control.center&hl=en]