Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat: Üç Boyutlu Dünya Lensleri Nasıl Kullanılır?

Popüler Snapchat uygulamasına yeni eklenen Üç Boyutlu Dünya Lensleri / 3D World Lenses özelliğini kullanabilmek için izlemeniz gereken aşamaları aktaracağız. Snapchat ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşan, aynı zamanda diğer popüler uygulamaları etkilemeyi başaran bir uygulama. Facebook’un bünyesindeki Instagram, WhatsApp ve resmi Facebook uygulamasına Hikayeler özelliği Snapchat’ten klonlanarak dahil edildi. Ancak Snapchat özgün özellikler geliştirmekte ısrarcı görünüyor. Uygulamada lens özelliği daha önceden mevcuttu, şimdi de 3D World Lenses / Üç Boyutlu Dünya Lensleri özelliği sunuldu.

Snapchat yeni kullanıcı kazanma konusundaki sıkıntısından kurtulamadı

Snapchat: Üç Boyutlu Dünya Lensleri Nasıl Kullanılır?

Snapchat uygulamasını son versiyona güncelleyin. Uygulamayı çalıştırın, kamerayı herhangi bir şeye doğrultun. Açık alanlar oldukça ideal olacaktır. Kamera vizörüne dokunun, normalde olduğu gibi lensler karşınıza gelecek.

İlk iki seçenek uygulama yeni eklendi. Gökkuşağı ve yüz içermekteler. Şu an üç boyutlu dünya lensleri olarak bunlar mevcut. Önümüzdeki günlerde yenilerinin eklenmesi muhtemel.

Gökkuşağı dünya lensini kullanmak için parmağınızla sürükleyip bırakma hareketi yapın. Görsele varsayılan olarak gökkuşağı eklenecektir. Lens aktifken üzerine dokunduğunuzda onu farklı bir objeyle değiştirebiliyorsunuz, dondurma ya da kupadaki kahve gibi.

Snapchat Üç Boyutlu Dünya Lensleri Nasıl Kullanılır 1

Yüz lensi ile tohum atıp çiçekler açtırabiliyorsunuz. Simgeyi seçip ekrana doğru kaydırma yapmanız yeterli oluyor. Bu hareket Pokemon GO oyununda Pokeball’u fırlatma hareketine oldukça benziyor. Her kaydırma hareketinde yeni bir tohum fırlatılıyor ve bir çiçek açıyor. Çiçekler bir süre sonra kaybolmakta, fotoğrafı hızlı şekilde çekmeniz ya da yeni çiçekler ekmeye devam etmeniz gerekiyor.

Snapchat Üç Boyutlu Dünya Lensleri Nasıl Kullanılır 2

Üç boyutlu dünya lenslerini hem fotoğraf hem de videolarda kullanabileceğinizi belirtelim.