Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Servicely İle Batarya Ömrünü Uzatın

Root edilmiş cihazlarda kullanıcılar çok sayıda özelliğe erişebiliyor ve cihazlarını derinlemesine optimize edebiliyor. Bu amaca yönelik olarak sadece root yetkisi olan cihazlar için geliştirilmiş sıradışı uygulamalardan bir diğeri Servicely olmakta.

Kapak resmi

Android: Servicely İle Batarya Ömrünü Uzatın

Google Play mağaza ortamında ücretsiz olarak sunulan Servicely uygulamasının Pro sürümünü satın alanlar sınırsız kullanabiliyor.

Servicely ile batarya ömrünü uzatmak

screenshot.1492867301

Uygulamayı indirip kurunca ilk açtığınızda root izni isteyecek ve vermeniz şart. Her ne kadar diğer uygulamalarda yer alan görmüş olduğunuz servislere benzer içerik sunulsa da daha fazlasını sunabiliyor. Ücretsiz sürümü kullananlar sadece üç uygulamayı listeye ekleyebiliyor. İlk açılışta bu durum işaret edilerek Pro sürüme geçmeniz istenecek ama öncelikle denemeli ve buna göre kararınızı vermelisiniz.

screenshot.1492867427

Artı işaretine tıklayarak yeni uygulamayı hit listenize eklemeyi seçin. İşte bu ekledikleriniz sonlandırılıyor olacak. Mevcut durumda çalışan tüm işlemleri görebilir ya da kurulu uygulamalar listesine bakabilirsiniz. Üç seçim yapın ve sağındaki işaretleri unutmayın.

screenshot.1492867581

Son olarak uygulamadan çıkmadan önce sağ üst köşede görülen Servicely servisine ait aktileştirme butonuna tıklamayı unutmayın. Root yetkisi alınmış olan cihazların daha fazla sayıda erişip kontrol edebildiği ortada. İşte bu sayede arka plandaki veri akışını kesip uygulamaları tamamen etkisiz hale getirebilirsiniz. Diğer yandan bu tür sınırlamalar yapmadan önce ne gibi etkiler doğuracağını detaylı biçimde analiz etmenizde fayda var ki batarya ömrünü uzatayım derken işler ters gitmesin.