Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Podcast Koleksiyonunu Düzenlemek

Farklı kategorilerden içeriklerin yer aldığı podcast kataloglarında içerik sürekli olarak artıyor. Hareket halinde olan kullanıcılar bu yayınları dinleyerek radyo eksiğini kapatıyor. Bu tür servislere bakarsanız her türden içeriğe çok sayıda takipçinin üye olduğunu görürsünüz ve ilgi artıyor.

Kapak resmi

Android: Podcast Koleksiyonunu Düzenlemek

İlgi artınca yayın yapanlar da çoğalıyor. Siz de podcast takibi gerçekleştiriyorsanız bu üyeliklerin sayısı arttıkça koleksiyonunuz kontrolden çıkabilir. Bu yüzden aradığınız içeriği bulmanız zorlaşabilir. Pocket Casts adlı uygulamayı kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz:

Bu uygulamayı kullanarak iOS ya da Android ortamında podcast dinleme, paylaşma, organize etme alanlarında iyileşme görebilirsiniz. Birden fazla uygulama kurmak ve aralarında geçiş yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Güçlü Arama

Podcast’lerin en büyük avantajı başlık kategorilerine göre ayrılmış olmaları ama bu genel bir sınıflandırma ve alt kategoriler şart. Belirli bir konuda podcast arıyorsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz. Arama kriterini girerek kullanmak dışında ilgili kategorilerdeki en popüler podcast’leri bulabilirsiniz. Arama yapmak kolay ve sonuç almak hızlı.

İlgi Çekici Yeniler

Belki de yeni bir podcast arıyor ama hangisinin kayda değer olduğunu bilmiyorsunuz. Renkli bloklar şeklinde tasarlanmış olan arabirim sayesinde yenilere bakıp öne çıkanları görebilir ve deneyebilirsiniz.

Podcast Çalma Listeleri

pocket-casts-2

Pocket Casts ile içerik bulup dinlemek harika ama bunu özel kılan organizasyon yetenekleri unutulmamalı. Gruplar oluşturarak sevdiğiniz podcast’leri içeren çalma listeleri elde edebilirsiniz. Böylece hızlı biçimde dinleyeceğiniz içeriğe erişebilir ve nerede kaldığınızı kolayca görebilirsiniz. Akıllı bölüm filtreleri sayesinde başlığa uyan podcast’ler otomatik olarak eklenecek.

Wi-Fi İle Otomatik Bölüm İndirme

Her hafta dinlediğiniz çok sayıda podcast varsa indirilmeleri için hatırlamanız ve onay vermeniz gerekebilir. Çıkış tarihlerini takip etmek yerine otomatik indirme komutu verin ve bunun sadece Wi-Fi bağlantısı varken olmasını sağlayın.

pocket-casts-

Podcast’lerin Kullanacağı Alanı Sınırlayın

Cihazınızda depolama alanı sınırlıysa ve podcast indirildikçe alanın gereksiz biçimde dolmasını istemiyorsanız Pocket Casts uygulaması içinden ayarlara girin ve Podcast ayarlarını bulun. Podcast bölümlerinin cihaza mı indirileceğini yoksa online olarak akış şeklinde mi çekileceğini seçebilirsiniz. Otomatik temizlik özelliğiyle dinlenen bölümlerin otomatik olarak silinmesini sağlayabilirsiniz.

Dinleme Sırasında Zaman Kazanmak

Bazı podcast’lerde gereksiz boşluklar var. Bunları kesebilen Pocket Casts uygulaması sayesinde ses kalitesinde düşüş olmadan daha kısa sürede sonuca gidebilirsiniz. Trim Silence adı verilen bu özellik kayıtta geçen boş sesleri kırpar.