Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Snapchat’in İnternet ve Pil Kullanımını Azaltmak

Android‘li akıllı telefonlarda Snapchat’in İnternet ve Pil Kullanımını Azaltmak için izlemeniz gereken aşamaları ele alacağız. Snapchat özellikle gençlerin hayli ilgisini çeken ve beğenisini kazanan bir uygulama. Çeşitli fonksiyonları ve özellikleriyle özgün bir hizmetin nasıl başarıya ulaşabileceğinin açık bir kanıtı. Facebook bünyesindeki sosyal ağ ve anlık mesajlaşma uygulamalarının Snapchat’ten klonlanan özelliklerle donatıldığını biliyoruz. Android kullanıcıları bu harika uygulamanın mobil veri ve pil kullanımında biraz agresif olduğunu ifade ediyor. Bu esasında birçok anlık mesajlaşma ve sosyal ağ uygulamasında karşımıza çıkan bir sorun. Neyse ki Android‘de Snapchat’in İnternet ve Pil Kullanımını Azaltmak için yapılabilecek bir şeyler var.

Ekran Görüntüsü Resmi

Android: Snapchat’in İnternet ve Pil Kullanımını Azaltmak

Öncelikle Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda Snapchat uygulamasını çalıştırın ve uygulamanın ana menüsüne erişmek için aşağı doğru kaydırma yapın. Ana menüden, ekranın sağ üst kısmında yer alan dişli çark simgesine dokunun. Manage Preferences ile devam edin. Buradaki Travel Mode seçeneğini etkinleştirin. Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde Snapchat arka planda veri kullanımını sonlandıracaktır.

Android Snapchat'in İnternet ve Pil Kullanımını Azaltmak 1

Cihazınızın pil ömrünü artırmak için Snapchat uygulamasının konum erişimi izinlerini devre dışı bırakabilirsiniz. Android Marshmallow ve daha güncel işletim sistemli akıllı telefonlarda bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Android Snapchat'in İnternet ve Pil Kullanımını Azaltmak 2

Android’in Settings menüsüne gidin ve Apps menüsü altındaki uygulamalar arasından Snapchat’i bularak üzerine dokunun. Permissions seçeneğine dokunun ve buradan Location‘ı devre dışı bırakın.

Android Snapchat'in İnternet ve Pil Kullanımını Azaltmak 3

Yukarıdaki yöntemlerle Snapchat’ın bazı özelliklerini ve izinlerini devre dışı bıraktığınızda uygulama bazı işlevlerini yerine getiremeyebilir. Eğer bu tabloyla karşılaşırsanız Snapchat’i kullanmanız gereken anlarda bu özellikleri tekrar aktive edebilir, uygulamaya ihtiyacınız olmadığı dönemlerde bu özellikleri devre dışı bırakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  GeForce Now, bazı LG TV'lerde yüklü olarak geliyor