Kategoriler
Rehberler

LG G6: Kamera Uygulamasında Çekilen Son Fotoğrafları Görüntülemek

LG G6 Kamera Uygulamasında Çekilen Son Fotoğrafları Görüntülemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. LG G6 akıllı telefon önceki nesil akıllı telefon modellerinde görmeye alışık olmadığımız 18:9 ekran en boy oranıyla geliyor, bu ekran tahmin edebileceğiniz üzere ekranda daha fazla şey görebilmenize olanak tanımakta. Kamera uygulaması da buna dahil. Akıllı telefonun kendi kamera uygulamasında yer alan fotoğraf rulosu bölümünden cihazla çektiğiniz son fotoğrafları vizör arayüzünü terk etmeden görüntüleyebiliyorsunuz. Bu bölüm elbette ekranın sıra dışı en boy oranının getirisi olan ekstra yükseklik sayesinde var, çünkü kamera sensörü 4:3 oranında. ADB’deki LG G6 modellerinde bu fotoğraf görünümü varsayılan olarak etkin durumda, Avrupa modellerinde ise varsayılan olarak devre dışı bırakılmış.

Bu özellik elinizdeki akıllı telefonda etkin ya da devre dışı olabilir. Kamera arayüzünde son fotoğrafları görüntülemek isteyebilirsiniz; bu görünüm etkinleştirildiğinde kamera uygulamasının hafif bir gecikmeyle yüklendiği tespit edilmiş. Yani özelliği devre dışı bırakmayı da düşünebilirsiniz. Her iki durumda da aşağıdaki aşamaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

LG G6: Kamera Uygulamasında Çekilen Son Fotoğrafları Görüntülemek

Öncelikle LG G6 akıllı telefondaki kamera uygulamasını çalıştırın. Ekranın köşesinde yer alan dişli çark simgesine dokunun.

LG G6 Kamera Uygulamasında Çekilen Son Fotoğrafları Görüntülemek 1

Karşınıza gelen menüdeki Camera roll seçeneğini On ya da Off durumuna getirin. On durumunda galeri görünümü etkinleşecek, Off durumunda ise devre dışı bırakılacaktır.

Daha önce de değindiğimiz gibi son fotoğrafları kamera arayüzünde görmek işinizi kolaylaştırabilir ancak bu özelliğin çok az da olsa bir gecikme yarattığını belirtelim.