Kategoriler
Rehberler

Android: Silinen Fotoğraf ve Videoları Kurtarmak

Android‘li akıllı telefonlarda silinen fotoğraf ve videoları kurtarmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Android işletim sistemi bugün tüm dünyada 1.4 milyar kullanıcı tarafından tercih edilmiş durumda. Hemen her fiyat segmentinde sayısız akıllı telefon seçeneği var. Akıllı telefon kullanıcılarının cihazlarıyla en çok yaptığı şeylerden birisi şüphesiz fotoğraf ve video çekmek. Akıllı telefonunuzda sürekli fotoğraf / video çekiyorsanız bir süre sonra galerinizde temizlik yapma gereği hissedebilirsiniz. Bu süreçte yanlışlıkla sildiğiniz fotoğraf ve videolar olabilir. Virüsler ya da çeşitli yazılımsal sorunlar nedeniyle kaybettiğiniz fotoğraf ve videolar da bulunabilir. Bu gibi durumlarda silinen fotoğraf ve videoları kurtarmak için yararlanabileceğiniz araçlar mevcut.

Android: Silinen Fotoğraf ve Videoları Kurtarmak

Öncelikle Yodot Recovery for Android programını kişisel bilgisayarınıza indirin ve yükleyin. Android işletim sistemli akıllı telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Yodot yazılımı çalıştırın ve yazılımın akıllı telefonunuzu tespit etmesini bekleyin.

Android Silinen Fotoğraf ve Videoları Kurtarmak 1

Cihaz algılandığında karşınıza iki seçenek çıkacak: Silinerek kaybolan içeriklerinizi kurtarmak için Deleted File Recovery, kaybolan içerikleriniz için Lost File Recovery seçeneğine tıklayın.

Android Silinen Fotoğraf ve Videoları Kurtarmak 2

Android işletim sistemli cihazınızın depolama birimini temsil eden sürücüyü seçin ve tarama işleminin gerçekleştirilmesini bekleyin.

Android Silinen Fotoğraf ve Videoları Kurtarmak 3

Kurtarılabilecek durumda olan dosyalar listelenecektir. Ön izleme yapabilir ya da dosyaları bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Gördüğünüz gibi işlem oldukça basit.

Android Silinen Fotoğraf ve Videoları Kurtarmak 4

Silinen fotoğraf ile videolarınızı kurtarmak için DiskDigger uygulamasından da yardım alabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için root erişimi şart olmasa da root’lu cihazlarda daha iyi sonuçlar elde edilebiliyor.

[appbox googleplay id=com.defianttech.diskdigger&hl=en]

Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırın. Arayüzdeki Start Basic Photo Scan butonuna dokunun.

Android Silinen Fotoğraf ve Videoları Kurtarmak 5

Silinen / kaybolan dosyaların yer aldığı dizini seçin.

Android Silinen Fotoğraf ve Videoları Kurtarmak 6

Tarama işleminin başlayıp tamamlanmasını bekleyin. Uygulama kurtarılabilir durumdaki dosyaları listeleyecek ve dilediklerinizi seçip Recover butonuyla geri yüklemenize olanak tanıyacaktır.

Android Silinen Fotoğraf ve Videoları Kurtarmak 7

DiskDigger uygulamasının en güzel özelliği bilgisayar kullanmadan dosyaları geri getirme imkanı sunması.