Kategoriler
Rehberler

Android: Windows Pano İçeriğini Karşılıklı Aktarmak

Sosyal medya ortamında gezerken uzun bir içeriğe rastladınız ve bunu bilgisayar başında okumak istiyorsanız. Peki sosyal medya girdisini ya da linki kaybetmeden nasıl aktarırsınız? Kendinize e-posta göndermeyi mi düşünürsünüz? Bu işlemi kolaylaştıran ve iki yönde kopyala yapıştır aktarımı yapan bir çözüm olsun istemez misiniz?

Android: Windows Pano İçeriğini Karşılıklı Aktarmak

Apple kullanıcıları Mac ve iOS cihazları arasında eşleştirme yaparken pano içeriğini de dahil edebiliyor. Peki Windows kullananlar Android ile bunu başarabilir mi? Buna imkan veren birden fazla uygulama var ve kullanışlı durumdalar.

Pushbullet

2.1-Pushbullet-Settings-Android

Android ile bilgisayar arası bağlantıyı kuran bu uygulama bildirimleri gönderiyor, SMS alma/yollama gibi işlemler yapıyor ama aynı zamanda evrensel kopyala/yapıştır desteği de var. Yapmanız gereken Android cihaza kurduktan sonra ayarlardan evrensel kopyala/yapıştır seçmek ve sonrasında PC’de Chrome eklentisini kurun ve ayarlarına girip benzer ayarı aktifleştirin.

2.2-Pushbullet-Settings-Chrome

ClipSync

3.1-ClipSync-Android-UI

Basit bir pano eşleştirme servisi. Az sayıda seçenek var ve özel kurulum gerekmiyor. Cihazlarınızın aynı kablosuz ağı kullanması gerekiyor. Windows yazılımını indirip kurun ve Android uygulamasını açıp sunucuya bağlandıktan sonra kopyala yapıştıra başlayın.

Clipbrd

4.1-Clipbrd-Chrome-Icon

Chrome eklentisi çalıştırma fikri size göreyse Clipbrd ideal. Chrome kapansa bile arka planda çalışmaya devam edebiliyor. Eklentinin butonları aç/kapa butonu gibi işliyor. Eşleştirme istenen anda durdurulabiliyor. Kurulum zaman almıyor ve anında işliyor.

4.2-Clipbrd-Android-UI

Diğer seçenekler de var ama bazıları çok daha fazla sayıda özelliği bir arada sunup kafaları karıştırıyor, ek gelir için üyeliğe yönlendiriyor ya da karmaşık olabiliyor. Ek özellikler aramıyorsanız bu dosyada önerdiklerimizi denemelisiniz.