Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8: Navigasyon Butonlarını Özelleştirmek

Samsung Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonda Yazılımsal Navigasyon Butonlarını Özelleştirmek için izlemeniz gereken aşamaları ele alacağız. Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonlar Samsung’un ürün grubu düşünüldüğünde birçok konuda yenilikçi konumdalar, bu tabloya yazılımsal butonlar da dahil. Şimdiye kadarki Galaxy akıllı telefon modellerinde hep donanımsal navigasyon butonları bulunmaktaydı fakat firma 2017 yılı amiral gemisi modellerinde radikal bir karara imza atarak yazılımsal butonlara yer verdi. Eski tasarıma alışkın olan bazı kullanıcılar bu hamleden memnun kalmamış olabilir ancak biz ön yüzde donanımsal butonların yer almaması ve ekranın daha geniş bir alan kaplamasını olumlu karşılıyoruz.

Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefondaki yazılımsal navigasyon tuşlarının yerleşimini düzenlemek mümkün. Görünümde de değişikliğe gidilebiliyor. Aynı zamanda ana ekran butonunun hassasiyeti ayarlanabiliyor. Akıllı telefonda ana ekran butonunun konumlandığı alan basınca duyarlı ve kullanılan uygulamadan bağımsız olarak bu alana dokunulduğunda Android ana ekranına dönmek mümkün. Doğal olarak bu tuşun hassasiyetinin ayarlanabilmesi büyük avantaj. Dilerseniz Samsung Galaxy S8 ve S8+‘ta Navigasyon Butonlarını Özelleştirmek için izlemeniz gereken aşamalara geçelim.

Samsung Galaxy S8: Navigasyon Butonlarını Özelleştirmek

Öncelikle Android’de Settings menüsüne gidin ve Display seçeneğine erişin. Buradan aşağı doğru kaydırma yaparak Navigation bar seçeneğine dokunun.

Samsung Galaxy S8 Navigasyon Butonlarını Özelleştirmek 1

Background Color bölümünden navigasyon çubuğunun rengini değiştirebilirsiniz. Unlock with Home button seçeneğini etkinleştirirseniz ana ekran butonuna dokunduğunuzda kilit ekranını atlayıp doğrudan ana ekranı görüntüleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy S8 Navigasyon Butonlarını Özelleştirmek 2

Button layout bölümünden navigasyon tuşlarının yerleşim düzenini değiştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy S8 Navigasyon Butonlarını Özelleştirmek 3

Home button sensitivity seçeneği ise ana ekran tuşunun hassasiyetini düzenleme olanağı sağlamakta, burada 5 farklı hassasiyet adımı bulunmakta.