Kategoriler
Rehberler

Android: Ekran Kilidini SMS Göndererek Açmak

Android‘li akıllı telefonunuzun ekran kilidini SMS göndererek açmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Günümüzde yüz milyonlarca akıllı telefon kullanıcısı ceplerinde Android işletim sistemli cihazlar taşıyor ve birçok kullanıcı kişisel verilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak adına ekran kilidini aktive ediyor. Peki ayarladığınız ekran kilidi parolası ya da desenini unutursanız ne olacak? Bu yazımızda Android‘de ekran kilidi şifresi / deseninin unutulduğunu durumlarda ekran kilidini SMS göndererek açmak için ne yapılması gerektiğine değineceğiz.

Android: Ekran Kilidini SMS Göndererek Açmak

Bu işlem için kullanacağımız uygulamanın adı SMS Bypass. Uygulama ile uygun bir kurtarma mesajı belirliyorsunuz ve akıllı telefonunuzun ekran kilidini devre dışı bırakamadığınız durumlarda akıllı telefonunuza ilgili parolayı içeren kısa mesaj göndererek ekran kilidini kaldırabiliyorsunuz. Uygulama Android 4.0 ya da daha güncel işletim sistemli ve root erişimi sağlanmış akıllı telefonlarda kullanılabiliyor.

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla SMS Bypass uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin. Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve Super User erişimine onay verin.

Android Ekran Kilidini SMS Göndererek Açmak 1

[appbox googleplay id=com.mb14.smsbypass&hl=en]

Varsayılan gizli kod 1234 olarak belirlenmiş durumda. Bunu 1111 gibi dilediğiniz bir parola ile değiştirebilirsiniz.

Android Ekran Kilidini SMS Göndererek Açmak 2

Parolayı 1111 yaptığınızı düşünürsek akıllı telefonunuzun ekran kilidini açamadığınız durumda cihaza 1111 reset yazılı SMS gönderebilirsiniz.

Android Ekran Kilidini SMS Göndererek Açmak 3

Bu arada uygulamanın ayarlarından uzaktan parola sıfırlama seçeneğini etkinleştirmeniz gerekecek. SMS Bypass’ın Settings menüsündeki Enable remote password reset seçeneğini işaretlemelisiniz.

Android Ekran Kilidini SMS Göndererek Açmak 4

İşlem bu kadar basit! Android telefonunuzun ekran kilidini bu şekilde aşarak cihazınızı kullanabileceksiniz.