Kategoriler
Rehberler

Android: Telefonu Bilgisayarın Mikrofonuna Dönüştürmek

Arkadaşlarla Skype üzerinden sohbet ederken ya da bazı şarkıları çalarken bilgisayarınıza eklemiş olduğunuz bir mikrofon artılar sağlayabilir. Eğer böyle bir mikrofon takılı değilse ve acilen mikrofon lazım olursa ne yaparsınız?

Android: Telefonu Windows Mikrofonuna Dönüştürmek

Bilgisayarınızda mikrofon olmayabilir ama akıllı telefonunuz var ve içerdiği mikrofonu devreye sokarak harika bir çözüme ulaşabilirsiniz. Örneğin Skype ile grup sohbet sadece PC ortamında var ve mikrofon yoksa akıllı telefonda kurulu Skype bunu desteklemiyor diye çaresiz değilsiniz. Yapılması gereken Windows içeren bilgisayara sürücü ve Android cihaza program kurmak. Programın adı WO Mic.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

http://www.wirelessorange.com/womic/

Bu adresten Windows uygulamasını indirin ve kurun. Normalde ücretsiz ve ücretli Pro sürümü alınca ses kalitesi artıyor ama genel kullanım için ücretsiz sürüm yeterli. Ardından kurulum bitince başlatın ve seçenekleri görün.

wo-mic

Bağlantı seçenekleri sırasıyla Bluetooth, USB ve Wi-Fi. En iyi sonuçlar için USB öneriliyor. Eğer sonuç alınamazsa o zaman Wi-Fi ve son çare olarak Bluetooth seçilmeli. Benzer ayarlar için mpbil uygulamadaki ayarlar yapılıyor.

WO Mic
WO Mic
Developer: Wolicheng Tech
Price: Free

Ayar bitince mobil uygulamadan Başlat komutu verin. Windows uygulamasında Bağlantı menüsünden Bağlan deyin. Bu aşamadan sonra sorun çıkmaması ve sesin Windows ortamındaki uygulamaya gelmesi lazım.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da fotoğraflarda tarihi ve konumu değiştirme

screenshot.1493297242