Kategoriler
Rehberler

Android: Ekrana Navigasyon Butonları Eklemek

Android‘li akıllı telefonlarda ekrana navigasyon butonları eklemek için kullanabileceğiniz uygulamalarla karşınızdayız. Günümüzde Android’e ekran üzerine, yüzen formda / dairesel formda navigasyon butonları eklemek hayli popüler oldu. Ekrana bu şekilde sanal tuşlar eklemek çeşitli anlarda cihazın kontrolünü hayli kolaylaştırabilir. Dilerseniz Android‘de ekrana navigasyon butonları eklemek için kullanabileceğiniz uygulamalardan birkaçını tanıyalım.

Android: Ekrana Navigasyon Butonları Eklemek

Pie Control

Android Ekrana Navigasyon Butonları Eklemek 1

Uygulamayı widget aracılığıyla Google Play mağazasından akıllı telefonunuza yükleyin ve kurulumun ardından çalıştırarak gerekli erişim izinlerini verin. Arayüzden buton ayarlarını yapılandırmanız gerekecek. Butonları içeren paneli ekranın sağında ya da solunda konumlanmasını sağlayabilir, panelin genişlik ve yüksekliğini ayarlayabilirsiniz. Butonlara dilediğiniz işlevi atayabiliyorsunuz.

[appbox googleplay id=jun.ace.piecontrol&hl=en]

Simple Control

Android Ekrana Navigasyon Butonları Eklemek 2

Simple Control uygulamasının Pie Control’dan farkı oluşturduğu butonların yalnızca navigasyon tuşları olarak işlev görebilmesi. Uygulamayı Google Play mağazasından yükledikten sonra gerekli izinleri verin, ekranın sağ ya da sol kısmına dahil edeceğiniz navigasyon butonları çeşitli anlarda işinizi kolaylaştırabilir.

[appbox googleplay id=ace.jun.simplecontrol&hl=en]

Back Button

Android Ekrana Navigasyon Butonları Eklemek 3

Uygulama adından da anlaşılabileceği üzere Android telefonunuzun arayüzüne bir geri butonu eklemenize olanak tanıyor. Eğer çok sayıda butona ihtiyacınız yoksa, yalnızca geri butonunu eklemek istiyorsanız Back Button’ı tercih edebilirsiniz.

[appbox googleplay id=net.eztool.backbutton&hl=en]

Handy Soft Keys

Android Ekrana Navigasyon Butonları Eklemek 4

Uygulama ile ekrana geri, ana ekran ve son uygulamalar navigasyon butonlarını kolayca dahil edebiliyorsunuz. Kullanımı oldukça kolay ve sizden az sayıda erişim izni talebinde bulunuyor. Akıllı telefon açıldığında otomatik olarak çalışmaya başlıyor ve arka planda çalışmaya devam ediyor.

[appbox googleplay id=ca.yesoft.handysoftkeys&hl=en]

Floating Soft Keys (ROOT)

Android Ekrana Navigasyon Butonları Eklemek 5

Çalışmak için root erişimine gereksinim duyan Floating Soft Keys ekranda dilediğiniz konumda, yeniden boyutlandırılabilir küçük butonlar ekleyebiliyor. Uygulama özellikle CyanogenMod ya da ParanoidAndroid’in genişletilmiş masaüstü modu için kullanışlı.

[appbox googleplay id=com.rhoadster91.floatingsoftkeys&hl=en]