Kategoriler
Rehberler

LG G6: Uygulama Çekmecesini Etkinleştirmek

LG G6 akıllı telefonda Uygulama Çekmecesini Etkinleştirmek için izlemeniz gereken aşamaları ele alacağız. Uygulama çekmecesi Android işletim sistemli akıllı telefonlarımıza yüklediğimiz tüm uygulamaların yer aldığı bölüm. Ana ekranda bir kısayola dokunarak ya da bazı durumlarda kaydırma hareketiyle uygulama çekmecesine erişebiliyoruz. Kaotik Android dünyasında uygulamalarımıza erişim imkanı sağlasa da bazı kullanıcılar ondan hoşlanmıyor. Tabii üreticilerin kullanıcılarına uygulama çekmecesini devre dışı bırakma / etkinleştirme olanağı sunmaları (tabii böyle bir olanak varsa) hoş bir şey.

LG G6’da uygulama çekmecesi varsayılan olarak devre dışı bırakılmış durumda; etkinleştirildiğinde cihazın arayüzünde bazı minör değişiklikler olsa da en azından uygulama tepsisini kullanmak isteyenler için bu durum sıkıntı olmayacaktır. LG G6‘da Uygulama Çekmecesini Etkinleştirmek oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

LG G6: Uygulama Çekmecesini Etkinleştirmek

LG G6 Uygulama Çekmecesini Etkinleştirmek 1

Öncelikle akıllı telefonun ana ekranındaki boş bir alana parmağınızla dokunun ve basılı tutun.

Karşınıza gelen seçenekler arasından Home screen settings‘e dokunun.

Select Home ile devam edin.

Menüden Home & app drawer‘ı seçin.

Seçenekler arasında Home & app drawer‘ı göremiyorsanız Update center > Update applications menüsüne erişin ve beliren güncellemeleri yükleyin.

İşlem bu kadar basit! Artık dock’tan erişebileceğiniz uygulama çekmecesine sahipsiniz.

LG G6 Uygulama Çekmecesini Etkinleştirmek 2

Uygulama çekmecesini etkinleştirmek esasında varsayılan launcher’ı değiştiriyor. Öncekine benzer görünse de dikkatli bakıldığında bildirim çubuğu aşağı doğru çekildiğinde arama ekranının gelmediği ve sağa doğru kaydırma yapıldığında akıllı bültenin açılmadığı fark ediliyor. Tabii bunlardan özellikle ikincisi olmasa da olur nitelikte bir özellik.