Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy S8 kırmızı ekran sorunu ve sorunun çözümü için ne yapmanız gerektiğine değineceğiz. Samsung’un 2017 yılı amiral gemisi akıllı telefonları olan Galaxy S8 ve S8+ kısa bir süre öncesinde kullanıcıların eline ulaşmaya başladı. Bazı kullanıcılar cihazlarda kırmızı ekran ya da kırmızı renk tonu sorunu olarak tanımladıkları problemle karşılaştıklarını belirtiyordu. Bunun üzerine Samsung durumun yazılımsal bir problem olduğunu ve yazılım güncellemesi ile sorunun çözüleceğini açıklamıştı. Güney Kore merkezli firma kullanıcılara ekranın renk sıcaklığını ayarlama seçeneği sunan bir güncelleme yayınladı.

Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu ve Çözümü 1

Güncelleme ilk olarak Samsung’un ana vatanı olan Güney Kore’de dağıtılmaya başlandı. Kore’de Galaxy S8 (SM-G950N) ve S8+ (SM-G955N) için yayınlanan güncelleme cihazları G950NKSU1AQDG / G950NKSU1AQDG yazılım versiyonuna taşıyor; Adaptive Display ekran moduna kullanıcıların tam ekran renk balansını ayarlayabilecekleri ek bir seçenek getiriyor. Aynı zamanda Screen Mode menüsü altına da Screen Edge Color Balance seçeneği eklenmiş, bu seçenek de Galaxy S8 ve S8+’ta ekranın kenarındaki beyaz tonlarının görünümünü değiştirme imkanı sunuyor.

İlk olarak Güney Kore’deki akıllı telefon kullanıcılarına ulaşan 426 MB boyutundaki güncelleme İngiltere, Almanya ve Türkiye’de dağıtılmaya başlandı. Güncelleme bildirimi ülkemizdeki Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefon sahiplerine kısa süre içerisinde ulaştırılacaktır. Güncellemeyi elle kontrol etmek için cihazda Settings – Software Update – Download Updates Manually (Ayarlar – Yazılım Güncellemesi – Güncellemeleri elle indir) yolunu izlemek gerekmekte.