Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8: Navigasyon Çubuğunun Rengini Değiştirmek

Samsung Galaxy S8 akıllı telefonda Navigasyon Çubuğunun Rengini Değiştirmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Samsung Android işletim sistemli akıllı telefonlarına yıllardır donanımsal navigasyon tuşlar koymayı tercih ediyordu, 2017 yılının amiral gemisi modelleri olan Galaxy S8 ve Galaxy S8+ akıllı telefonlarda ise donanımsal navigasyon butonlarının yerini yazılımsal sanal tuşlar aldı. Tabii bu tablo da mevzuyu tam olarak tanımlıyor değil; ekranda ana ekran tuşuna denk düşen bölüm basınca duyarlı ve tam ekran çalışan uygulamalarda / kilit ekranındayken de bu bölüme dokunulduğunda tuş görevini yerine getiriyor.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S ve Galaxy A farkları

Yeni akıllı telefonlarda fiziksel tuşların kaldırılması elbette her iki cihazın da ön yüzeyinde daha fazla alanın ekran tarafından kullanılabilmesinin yolunu açmış. Cihazın gövdesinin ön yüzünün yaklaşık % 83’ü ekranla kaplı durumda. Tıpkı LG G6’da olduğu gibi ekranın en boy oranı geçtiğimiz yılki modellere kıyasla farklı ve ekran daha uzun. Fiziksel tuşların yerini yazılımsal navigasyon tuşlarının alması ekrandaki bu bölümün cihazın tasarımını / estetiğini önemli oranda etkilemesine yol açmakta. Android’li cihazlarda normal koşullar altında navigasyon çubuğu rengini değiştirmek için üçüncü parti uygulamalara hatta bazen root erişimine gerek duyulmakta fakat Samsung yeni cihazlarında bu ayarı varsayılan olarak sunmuş görünüyor. Galaxy S8 ve S8+’ta Navigasyon Çubuğunun Rengini Değiştirmek oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

Samsung Galaxy S8: Navigasyon Çubuğunun Rengini Değiştirmek

Akıllı telefonda Settings > Display > Navigation Bar yolunu izleyin, ya da Navigation Bar menüsü için basitçe arama gerçekleştirin.

Samsung Galaxy S8 Navigasyon Çubuğunun Rengini Değiştirmek 1

Buradan navigasyon çubuğunu pembe, gri, siyah, beyaz, kahverengi renge ya da transparan görünüme büründürebilirsiniz. Tabii renk paletinden dilediğiniz bir rengi seçmeniz de mümkün.