Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Xpire İle Tweet ve FB Postlarını Topluca Silin

Sosyal medya artık vazgeçilmez durumda ve dünyaya açılan aynamız yani bizimle ilgili çoğu bilgi, fikirler ve tepkiler bu şekilde iletiliyor. Facebook ya da Twitter ortamına gönderdiğiniz içerikler çığ gibi büyür ve farkına varmayabilirsiniz. Peki ya sonradan pişman olup temizlik yapmak isterseniz?

Kapak resmi

Android/iOS: Xpire İle Tweet ve FB Postlarını Topluca Silin

Hatasız kul olmaz ve hatalı girişmiş Facebook postları ya da twit’ler de can sıkabilir. Xpire adı verilen uygulamanın özelliğiyse sosyal medyalarınızı sizin adınıza temizlikten geçirmek. İki biçimde işlem görüyor: hem eski postları silme imkanı veriyor, hem de belirli bir süre sonra otomatik olarak silinecek post’lar atabilmenize olanak veriyor.

Eski içerikten kurtulmak

xpire-delete-posts

Uygulamayı kurup çalıştırınca Twitter ve Facebook hesaplarınıza erişebilmesi için oturum açmanız ve izin vermeniz gerekiyor. Twitter ve Facebook dışında Tumblr desteği de var ama sadece iOS sürümünde. Ardından postlar içinde gezin ve istemediklerinizi kolayca toplu olarak silin.

Sosyal Skor

xpire-social-score

Bu özellikse özel bir algoritma ile sosyal mesajlarınızı analiz ediyor ve puan veriyor. Bunu yükseltene kadar temizlik yapmak isteyebilirsiniz. Böylece görünüşü çok daha iyi bir sosyal ağ hesabına sahip olabileceksiniz.

İmha Olan Mesajlar

xpire-self-destructing

Sonradan silinmesini istediğiniz mesajları Xpire ile göndermek çok kolay. Yeni bir içerik oluşturun ve ne kadar süre canlı kalacağını seçin. Dakika, saat, dün, ay seçenekleri var. Siz el bile sürmeden zamanı gelince siliniyor olacaklar. Belki bu sayede sadece sürekli güncel içerikler atabilir ama hesabınızı hep temiz tutabilirsiniz.