Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8: Uygulama Çekmecesi Butonunu Geri Getirmek

Samsung Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonlarda Uygulama Çekmecesi Butonunu Geri Getirmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Ciddi bir meblağ ödeyerek Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un 2017 yılı amiral gemisi akıllı telefonlarından Galaxy S8 ya da S8+’ı satın aldınız ve ana ekranda uygulama çekmecesi butonunun yer almadığını gördünüz, bu simgeyi nasıl geri getirebileceğinizi merak ediyorsunuz. Bu durumda doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

Uygulama çekmecesi akıllı telefonlarda elbette mevcut, kaybolan yalnızca bu arayüze erişim imkanı sağlayan buton. Duruma bakılırsa Samsung tıpkı Google’ın Pixel modellerinde olduğu gibi uygulama tepsisine erişimde kaydırma tabanlı yaklaşımı benimsemiş; ana ekranınızda herhangi bir yere doğru kaydırma yaparak uygulama çekmecesine ulaşabiliyorsunuz. Ancak yine de Uygulama Çekmecesi Butonunu Geri Getirmek isteyebilirsiniz. Bunun için aşağıda anlattığımız aşamaları basitçe takip etmeniz yeterli olacaktır.

Samsung Galaxy S8: Uygulama Çekmecesi Butonunu Geri Getirmek

Samsung Galaxy S8 Uygulama Çekmecesi Butonunu Geri Getirmek 1

Öncelikle akıllı telefonunuzun ana ekranını görüntüleyin ve boş bir alana parmağınızla dokunarak basılı tutun. Alt kısımda beliren seçenekler arasından Home screen settings‘e dokunun.

Settings menüsünde yer alan Apps button seçeneği ile devam edin.

Burada karşınıza iki seçenek gelecektir, Show Apps button‘ı işaretlemeli ve sağ üst kısımdaki Apply butonuna dokunmalısınız.

Evet, artık alışılageldik uygulama çekmecesi butonunu geri kazandınız.

Akıllı telefonda ana ekrandaki dock en fazla 5 simge kabul ettiği için uygulama çekmecesi simgesi en sağdaki butonun yerini alacaktır.