Kategoriler
Rehberler

Android: Güç Butonu Kullanmadan Telefon Açmak

Kırılan ya da bozulan bir güç butonu sonrasında tamirciye koşmanıza ya da yeni bir akıllı telefon almanıza gerek yok. Kısa süreliğine de olsa, belki de daha uzun vadede kullanabileceğiniz hileler var. Böylece güç butonu olmadan bile kapalı telefonu açabilirsiniz.

Android: Güç Butonu Kullanmadan Telefon Açmak

Telefonunuz açıksa ya da bataryası bitip kapalı hale gelmişse bile yapabilecekleriniz var. Eski ya da yeni olsun fark etmeksizin şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

switch_on_phone_broken_power_button_thumb800

Kapalı durumdaysa

Durum daha zorlu ama hala umut var. Cihaz marka ve modeline göre farklı çözümler işe yarayabiliyor. İlk denenmesi gereken ve en kolay yöntem telefonu şarja bağlamak. Bazıları anında açılıyor ama bazıları kapalı halde şarj oluyor yani ses butonlarına basmak bile işe yaramıyor sadece batarya sembolü çıkıyor. Bazı durumlarda en az yüzde 5 şarj olmuşsa kablosuyla PC’ye bağlamak açılmaya neden olabiliyor. Örneğin Motorola Moto G açılıyor.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Üçüncü seçenek eğer cihaz kapanmadan önce USB debug özelliği aktifleştirilmişse komut göndermek. Sisteminize ADB kurun ve telefonu kabloyla bağladıktan sonra “adb reboot” komutu gönderin ve Enter basın. Aynı zamanda diğer seçenek “adb reboot recovery”.

Telefon açıksa

Batarya bitmemişse ve şarj etmişseniz bu durumda işiniz daha kolay. Asla şarjın bitmesine izin vermeyin. Samsung Galaxy serisinde Home butonu uyandırma yapar. Biri sizi arasın ve fiziksel kamera butonu varsa uygulamayı açın ve kapatın. Kurulabilecek uygulamalardan biri “Power Button to Volume Button”

Power Button to Volume Button
Power Button to Volume Button
Developer: Unknown
Price: Free