Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8: Parmak İzi Okuyucusu Jestlerini Etkinleştirmek

Samsung Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonda Parmak İzi Okuyucusu Jestlerini Etkinleştirmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefon önceki nesil Samsung Galaxy modellerinden farklı bir en boy oranıyla geliyor. Ekranlar da hayli geniş oldukları için cihazların uzunlukları fazla. Bu durum gün içerisinde parmakların ekranın üst kısmına doğru uzanmasını güçleştirmekte.

Samsung Galaxy S8 Parmak İzi Okuyucusu Jestlerini Etkinleştirmek 4

Akıllı telefonlarda son birkaç nesildir parmak izi okuyucuya yer verildiğini görüyoruz. Bunlar genellikle kilit ekranı açma ve çeşitli güvenlik aşamalarında rol oynuyor. Üretici firmalar neyse ki parmak izi okuyucuların farklı işlevler de üstlenebileceğini fark etti ve son dönemde bazı akıllı telefonlarda parmak izi okuyucular üzerinden kullanılabilen bazı jest özellikleri eklendi. Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonda da parmak izi okuyucusunda aşağı doğru kaydırma hareketi ile bildirim çubuğunu aşağı çekmek ve hızlı ayarlar paneline ulaşmak mümkün. Akıllı telefonun uzun ekranında parmağı en üste konumlandırıp aşağı doğru kaydırma hareketi pek kolay değil ve can acıtıcı olabiliyor; parmak izi okuyucuyu kullanabilmek önemli bir avantaj. Dilerseniz Galaxy S8 ve S8+‘ta Parmak İzi Okuyucusu Jestlerini Etkinleştirmek ya da devre dışı bırakmak için izlemeniz gereken aşamalara bakalım.

Samsung Galaxy S8: Parmak İzi Okuyucusu Jestlerini Etkinleştirmek

Öncelikle Settings menüsüne erişin. Bildiğiniz gibi akıllı telefonla ilgili ayarların neredeyse % 95’i burada yer almakta. Advanced features menüsüne girin.

Samsung Galaxy S8 Parmak İzi Okuyucusu Jestlerini Etkinleştirmek 1

Burada bizi ilgilendiren seçenek Finger sensor gestures.

Samsung Galaxy S8 Parmak İzi Okuyucusu Jestlerini Etkinleştirmek 2

Finger sensor gestures seçeneğini etkinleştirin. Etkin durumdaki özelliği kapatmak için yine aynı aşamaları takip edebilirsiniz.

Samsung Galaxy S8 Parmak İzi Okuyucusu Jestlerini Etkinleştirmek 3