Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp’ta Sohbet Yukarıda Kalsın

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘a yeni eklenen ve Önemli Konuşmaları Üst Kısma Sabitlemek için kullanılabilecek yeni özelliği ele alıyoruz. WhatsApp tüm dünyada ve ülkemizde ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip. Devasa kullanıcı kitlesine sahip mesajlaşma platformları ve sosyal ağları bünyesine dahil etmeyi seven Facebook’un şirketi satın alması da WhatsApp’ın önemini ortaya koymakta. WhatsApp ile gün içerisinde arkadaşlarımızla, iş arkadaşlarımızla ya da aile üyelerimizle sürekli irtibat kuruyoruz. Bunlar bireysel sohbetler ve grup konuşmalarından oluşuyor. WhatsApp’ta çok sayıda kişiyle ve grupta yazışıyorsanız uygulama arayüzünde çok sayıda konuşma başlığı birikecektir. Zaman zaman yazmak istediğiniz kişi ya da grubu kalabalık liste içerisinde bulmakta güçlük çekebilirsiniz. Duruma bakılırsa WhatsApp yetkilileri de bu tabloyu hissetmiş olacaklar ki uygulamanın yeni Beta versiyonuna Önemli Konuşmaları Üst Kısma Sabitlemek üzere kullanılabilecek bir özellik eklenmiş.

WhatsApp: Önemli Konuşmaları Üst Kısma Sabitlemek

WhatsApp Önemli Konuşmaları Üst Kısma Sabitlemek 1

WhatsApp Beta 2.17.162 (ve şimdi 163) versiyonunda dilediğiniz sohbetleri uygulama arayüzünde en üste sabitleme olanağı sunuluyor. Herhangi bir diyalog ya da grup sohbetini üstte kalıcı şekilde tutmak için ilgili konuşmanın üzerine dokunun ve basılı tutun. Uygulama arayüzünde üst bölümde beliren silme, sessize alma, arşiv seçeneklerinin yanı sıra sabitleme simgesi de belirecektir. Bu butona dokunduğunuzda ilgili konuşma gelen / gönderilen son mesaj zamanından bağımsız olarak uygulama arayüzünde hep üstte kalacak.

Bu şekilde en fazla 3 adet konuşmayı üste sabitleyebiliyorsunuz, daha fazlasına müsaade edilmiyor. İlgili özellik henüz uygulamanın stabil versiyonunda bulunmuyor. Bu özelliği hemen edinmek istiyorsanız Google Play’de resmi Beta test kullanıcısı olup uygulamanın son Beta versiyonunu edinebilir ya da APK Mirror sitesinden WhatsApp Beta 2.17.162 veya 163 sürümünü indirip yükleyebilirsiniz.