Kategoriler
Rehberler

Android: Birden Fazla Zil Sesi Kullanmak (Root’suz)

Android‘li akıllı telefonlarda root erişimine gerek kalmadan, birden fazla zil sesi kullanmak için izlenmesi gereken aşamaları anlatacağız. Akıllı telefonlarda varsayılan olarak tek zil sesi ayarlamamıza imkan tanınmakta. Hemen her türlü özelleştirmenin mümkün olduğu Android dünyasında ise akıllı telefonunuzda birden fazla zil sesi kullanmak istediğinizde başvurabileceğiniz çeşitli üçüncü parti uygulamalar mevcut. Bunlardan birisi olan RandTune’a daha önce burada detaylıca değinmiştik. Şimdi farklı bir seçeneğe göz atacağız.

Android: Birden Fazla Zil Sesi Kullanmak (Root’suz)

İşlem için yararlanacağımız uygulamanın adı Random Ringtone. Kullanıcılara üç farklı zil sesi seçme olanağı sağlıyor. Yeni bir çağrı aldığınızda bu üç zil sesinden birisi rastgele olarak yürütülüyor.

Öncelikle Random Ringtone uygulamasını Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak Android’li akıllı telefonunuza yükleyin.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

Uygulamayı yükleyip çalıştırdıktan sonra aşağıdaki arayüz ile karşılaşacaksınız. Skip butonuna dokunarak devam edebilirsiniz.

Android Birden Fazla Zil Sesi Kullanmak (Root'suz) 1

Gördüğünüz gibi Ringtone 1, Ringtone 2 ve Ringtone 3 kutucukları ile üç farklı zil sesi seçebiliyorsunuz.

Android Birden Fazla Zil Sesi Kullanmak (Root'suz) 2

Uygulama içerisinden dilediğiniz zil seslerini basitçe seçin.

Android Birden Fazla Zil Sesi Kullanmak (Root'suz) 3

Seçimlerinizi yaptıktan sonra sol üst kısımda konumlandırılmış Start Random butonuna dokunun.

Android Birden Fazla Zil Sesi Kullanmak (Root'suz) 4

Uygulama doğal olarak sistem ayarlarında değişiklik yaptığı için sizden erişim izni talep edilecektir. Karşınıza gelen ayar menüsünde Change system settings seçeneğini etkinleştirmeniz lazım. Ardından uygulama arayüzünde tekrar Start Random butonuna dokunun.

Android Birden Fazla Zil Sesi Kullanmak (Root'suz) 5

İşlem bu kadar basit! Ekranda Ringtones saved successfully mesajı belirecek ve ayarladığınız zil sesleri gelen çağrılarınızda oynatılacaktır.

Android Birden Fazla Zil Sesi Kullanmak (Root'suz) 6