Kategoriler
Rehberler

Android: Silinen Bildirimleri Geri Getirmek

Android‘li akıllı telefonlarda silinen bildirimleri geri getirmek için izlenmesi gereken aşamaları ele alacağız. İnternet çağında taşıyoruz ve akıllı telefonlarımız hem WiFi hem hücresel şebekeler ile sürekli internete bağlı durumda. Cihazlarımıza yüklediğimiz çeşitli uygulamalar sürekli eşitleme gerçekleştirip bizlere bildirimler aracılığıyla olup bitenler hakkında haber veriyor. Zaman zaman Android bildirim alanında biriken bildirimleri temizleme gereği hissedebilirsiniz. Bu süreçte bazen yanlışlıkla silmek istemediğiniz bildirimler de kaybolabilir. Bu durumda silinen bildirimleri geri getirmek üzere kullanılabilen çeşitli üçüncü parti uygulamalara başvurmanız gerekecek.

Android: Silinen Bildirimleri Geri Getirmek

Timeline-Notifications history uygulaması adından da anlaşılabileceği üzere bildirim geçmişinizi görüntülemenize olanak tanıyor. Hangi uygulamaların bildirim oluşturduğunu ve bunların oluşturulma zamanlarını öğrenebiliyorsunuz. Bu sayede geçmiş etkinliklerinizi kolayca görebilirsiniz.

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Timeline-Notification history uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

[appbox googleplay id=com.codococo.timeline&hl=en]

Uygulama bildirimler üzerine yoğunlaştığı için bildirimlerinize erişim izni talep edecektir. Bu uyarı ile karşılaştığınızda OK butonuna dokunun.

Android Silinen Bildirimleri Geri Getirmek 1

Şimdi karşınıza gelen Notification access başlıklı Android ayar menüsünde Timeline‘ı etkinleştirin.

Android Silinen Bildirimleri Geri Getirmek 2

Uygulamadaki Recording options menüsünü açın ve karşınıza gelen iki seçeneği de aktive edin.

Android Silinen Bildirimleri Geri Getirmek 3

Artık akıllı telefonunuzda alacağınız her bildirim uygulama tarafından kayıt altına alınacak ve Timeline arayüzünde görüntülenebilir olacaktır.

Android Silinen Bildirimleri Geri Getirmek 4

Timeline-Notifications history uygulaması Android’li telefonlarda bildirimleri kayıt altına almayı oldukça kolaylaştırıyor. Uygulamanın Android 4.4 ve daha güncel işletim sistemli cihazlarla uyumlu olduğunu sözlerimize ekleyelim.