Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Cihaz Hızlandıran Temizlik Uygulaması

Android yüklü cihazınız son zamanlarda daha yavaş işliyorsa kurulan çok sayıda uygulamanın indirdiği dosyalar ve bellek tüketimi sebebi olabilir. Temizlik gerçekleştirerek cihazın boş depolama alanını arttırabilir ve hız arttırabilirsiniz.

Android: Cihaz Hızlandıran Temizlik Uygulaması

Bu konuda akla gelen ilk çözümlerden biri CCleaner olsa da The Cleaner uygulaması da son derece sıkı geliyor! Son derece ufak boyutlu olan bu uygulama sade bir arabirime sahip.

Dört sekmeli yapıda telefonun farklı alanlarına temizlik uygulanıyor. Bellek, depolama, uygulamalar ve görüşmelerde temizlik yapılabiliyor. Elbette temizlikten önceki ilk adım analiz.

cleaner-all

Böylece her aşamada ne tür bir alan açılacağı ve en büyük kalabalığı nelerin oluşturduğunu görmek mümkün oluyor. Bellekle ilgili yapılan temizliğin sonrasında elde edilen boş bellek alanının uzun süre korunmasını beklemeyin. Android işletim sistemi tekrar boş bulduğu belleği arka plan uygulamalarını hazır tutmak için değerlendiriyor olacak. Boş depolama alanıysa daha iyi biçimde korunabilir ve siz yeni uygulama çalıştırmadıkça ya da arka planda eşleştirme gerçekleşmedikçe fazla değişmemeli.

cleaner-storage

Uygulamalar sekmesi sayesinde hangi uygulamaların en sık kullanıldığını görebilir ve kaldırmak isteyebileceklerinizi seçebilirsiniz. Sohbet temizliği ise bambaşka görünüyor. Her ne kadar başta bu mesajlar fazla yer kaplamasa da zaman içinde SMS’ler ve diğerleri epey yer işgal edebilir.

cleaner-settings-notifications

Uygulama ayarlarında sosyal ağlar üzerinden beğenme, tema değiştirme, bildirimleri alma, otomatik bellek tarama ve boş duran uygulamaları kaldırma uyarısı yer alıyor. Reklamlar gösteren ücretsiz uygulamayı alarak reklamları kesebilirsiniz.