Kategoriler
Rehberler

Android: Satın Alıp Sonra Unuttuğunuz Uygulamaları Bulun

Android ortamında çok sayıda uygulama var ve genelde ödeme istenmiyor ama reklamlar ağır basınca ödemeli sürüme terfi cazip gelebiliyor. Artık hem Pro sürümü ayrı olarak almak, hem Pro sürümü aktifleştiren modülü almak, hem de ücretsiz sürüm içinden satın almayla Pro’ye geçmek mümkün.

Android: Satın Alıp Sonra Unuttuğunuz Uygulamaları Bulun

Sonuncusu daha mantıklı çünkü uygulama tek ve otomatik olarak Google hesabınıza aldığınız bilgisi ekleniyor. Diğerlerinde ayrı uygulamalar kurmak ya da bulup seçmek gerekli. Kimi zaman belirli uygulamaları bir şekilde satın almış ama sonradan ne olduklarını unutmuş olabilirsiniz. Fabrika ayarına dönünce ya da yeni bir Android cihaz alınca bu satın aldığınız uygulamaların adlarını hatırlamanız zor olabilir.

C9w8L-kXkAAxcCR

Play Store mağaza uygulaması güncellendi ve kullanımı kolaylaştırıldı. Play Store açıp sol üstteki ana menüye tıklayarak listeden “Uygulamalarım ve oyunlarım” kısmına girerseniz sekmeli bir sayfa gelecek. Yeni tasarımla birlikte listede yer alan uygulamaların adları daha dar satırlar biçiminde gösteriliyor. Bu yeni geçişle birlikte üstteki sekmelerde güncellemeler, kurulu olanlar, kütüphane ve beta sekmeleri var. Kurulu olanlar alfabetik, son güncelleme ya da boyuta göre sıralanabiliyor.

Artık kütüphane sekmesine girince cihazda kurulu olmayan ama önceden kurduklarınızı görüp listeye bakarak eksikleri hatırlayabilirsiniz. Aynı zamanda sağdaki çarpı sayesinde önceden kullandığınız ama artık demode kaldığı ya da güncellenmediği için istemediğiniz uygulamaları listeden silip kabarıklığını azaltabilirsiniz. Böylece eski uygulamalarınızı bulmanız kolaylaşıyor olacak.